Každý je má doma ve špajzu, ale nezná jejich pravou sílu. Využijete je pro pěstování bujné hřívy na hlavě

Fotografie: Depositphotos

Závěrečná oplachová péče je velmi důležitá. Neváhejte použít tyto ingredience pro jemnou, pěstěnou a zdravou hřívu.

Zdá se vám oplachování vlasů pivem, jablečným octem nebo čajem bláznivé? Je to však ideální řešení pro zdravé vlasy. Tyto složky pomáhají udržovat vlasy a dodávají jim sílu a lesk. Zde je návod, jak je používat. Pro hedvábné a krásné vlasy je velmi důležité závěrečné opláchnutí po umytí šamponem. Existují určité složky, které pomáhají léčit pokožku hlavy a zjemňují vlasy. Zde jsou výhody oplachování vlasů pivem, jablečným octem nebo čajem.

Výhody oplachování vlasů pivem

Pivo bohaté na pšenici, chmel a ječmen obsahuje také další bílkoviny a vitamíny, které posilují a obnovují poškozené vlasy. Pivo navíc pomáhá čistit pokožku hlavy. Kromě oplachování vlasů ho můžete použít i jako kondicionér. Předchůdci pivní kosmetiky byli Římané, kteří používali pivní lázně k peelingu pokožky a také k dodávání vitamínů vlasům.

Chcete-li si vlasy opláchnout pivem, doporučujeme je umýt běžným šamponem a poté použít pivo jako závěrečný oplach. Po opláchnutí vlasů nalijte pivo přímo na vlasy. Výsledek: Měkké a lesklé vlasy. Upozorňujeme, že pivo byste měli otevřít alespoň půl hodiny před použitím, aby se odplynilo. Doporučuje se také používat pivo bez alkoholu, protože ten může vlasy vysušovat.

Výhody oplachování vlasů jablečným octem

Jablečný ocet je dobrou alternativou průmyslového kondicionéru na vlasy. Jablečný ocet je bohatý na minerály a stopové prvky, jako je vápník, železo, fosfor, draslík a hořčík, a obsahuje všechny složky, které vlasy vyživují. Pomáhá také obnovit přirozené pH pokožky hlavy, protože chemické šampony mají často vysoké pH, které může pokožku hlavy dráždit a způsobovat lupy.

Fotografie: Freepik

Díky působení jablečného octa lze stimulovat prokrvení vlasové pokožky a bojovat tak proti všem formám podráždění, jako jsou lupy. Chcete-li si opláchnout vlasy jablečným octem, jednoduše dejte tři polévkové lžíce jablečného octa do láhve s jedním litrem minerální vody. Pro vůni můžete přidat několik kapek svého oblíbeného esenciálního oleje. Po umytí vlasů šamponem nalijte na vlasy směs jablečného octa, minerální vody a esenciálního oleje.

Výhody oplachování zeleným čajem

Oplachování zeleným čajem změní váš život. Tento způsob oplachování nejen posiluje vlasová vlákna, ale také snižuje tvorbu dihydrotestosteronu, hormonu, který omezuje růst vlasů. V průměru ztratíme každý den asi 50 vlasů a ještě více jich ztratíme při mytí šamponem. Ale buďte si jisti, že se jedná o vlasy, které jsou připravené k vypadnutí. Tomu se říká vlasový cyklus.

Čaj údajně stimuluje růst vlasů tím, že zpomaluje vypadávání vlasových vláken. Chcete-li si připravit vlastní čajový oplach, namočte deset gramů organického zeleného čaje na tři minuty do tří šálků horké vody. Když voda vychladne, použijte ji po šamponu k poslednímu opláchnutí vlasů.

Zdroj: Femina, Healthline