Zdravé a silné vlasy pomáhá udržet jedna důležitá látka. Zajistěte její dostatek v organismu

Fotografie: Pixabay

Kolagen je nedílnou součástí našeho těla. Přispívá ke správné funkci pohybového aparátu, pozitivní vliv má ale na stav našich vlasů. Zjistěte, jak nám v péči o vlasy může být užitečný.

Zdravé a krásné vlasy jsou snem každé ženy. Málokdo má ale toto štěstí od přírody a naopak musí bojovat s mnoha problémy, které se jejich vlasů týkají. Mezi ty se řadí například suché, křehké nebo poškozené vlasy. Negativní dopad na jejich stav má totiž stres, kterému se v dnešní době vyhne jen málokdo z nás. Jak tedy můžeme využít blahodárných účinků kolagenu pro krásnější vzhled našich vlasů? 

K čemu kolagen vlastně slouží 

Kolagen je látka, která je přítomna ve většině tkání našeho těla. Je nezbytný také pro udržení pevnosti a pružnosti našich vlasů a zabraňuje tak jejich vypadávání. Kolagen brání naše vlasy před poškozením volnými radikály a také podporuje vlasové folikuly. S postupem věku se hladina kolagenu v našem těle snižuje a to má za následek poškození našich vlasů a jejich vypadávání. 

Fotografie: Unsplash

Šampon s obsahem kolagenu nám zajistí dostatečný objem vlasů, protože podporuje folikuly, které mají přímý vliv na regeneraci a růst jednotlivých vlasů. Kromě toho šampon s kolagenem zvlhčuje naše vlasy a to od kořínků až po jejich konečky. Kolagen také zajišťuje našim vlasům objem, s jehož nedostatkem má problém většina žen. 

Negativní dopad stárnutí na naše vlasy

S postupem věku dochází ke snižování kolagenu v těle a tím i k vypadávání našich vlasů. Pokud budeme kolagen vlasům pravidelně dodávat, zajistíme si tím jejich větší průměr a dodáme jim zdravý a bohatý vzhled. Kolagen přispívá také k zachování lesku a naše vlasy tak nebudou působit jako vysušené. Podporuje totiž funkci mazových žláz, které jsou umístěny u každého vlasového folikulu. 

Fotografie: Unsplash

Paradoxem ovšem je, že pokud je tvorba tohoto mazu nadměrná, vede tento stav k vypadávání vlasů. Kolagen nám slouží také ke kontrole a udržování této rovnováhy. Díky tomu je kolagen naprosto jedinečnou a nezbytnou součástí, která je při péči o naše vlasy potřebná. Při výběru šamponu proto věnujte dostatečnou pozornost jeho složení. 

Zdroj: Healthline