Rodiče si pravidelně 15 let v kuse odkládali stranou peníze. Kvůli dceřině hlouposti úspory přišly nazmar

Fotografie: Depositphotos

Žena se podělila o svůj příběh, který je varováním pro další rodiče.

S manželem jsme šetřili 15 let. Když naše dcera dokončila studium na vysoké škole, rozhodli jsme se jí koupit byt.

Za těch 15 let se nám podařilo našetřit slušnou částku, proto jsme pořídili hezký dvoupokojový byt v centru velkého města. Dcera z počátku byt moc nevyužívala, většinu času byla u nás a do nového bytu jezdila jen na víkendy.

Fotografie: Freepik

Dcera se zamilovala

Byli jsme šťastní, když nám Táňa oznámila, že se chce vdávat. Nastávající zeť Tomáš byl příjemný mladý muž a naše dcera zářila štěstím. Jednoho dne nám vyrazili dech tím, že byt, který od nás dcera dostala darem, prodali. Koupili si společně nový, třípokojový byt. Táňa a Tomáš byli svoji dva roky. Děti neměli a bylo cítit, že jejich vztah pokulhává.

Dcera se nám svěřila s tím, že to mezi nimi neklape a je frustrovaná. Když jsme k nim přijeli naposledy na návštěvu, atmosféra byla tak hustá, že by se dala krájet. Tichá domácnost. Tenkrát jsme si s manželem uvědomili, že jejich manželství je u konce. Oficiálně oznámili rozvod za dva týdny po tomto nepříjemném setkání.

Fotografie: Freepik

Ze zetě se vyklubal křivák

Už během rozvodu dcera věděla, že jí láska nasadila růžové brýle. Rozvod musel probíhat u soudu a Tomáš se nechtěl vzdát ani koruny. Nakonec jim byl majetek rozdělen na půl. Polovina ceny jejich třípokojového bytu zdaleka nedosahovala k částce, kterou jsme s manželem vložili do koupě původního dceřina bytu. Táňa dnes lituje, že s tehdejším snoubencem neuzavřela předmanželskou smlouvu. Láska je slepá.

Nebojte se předmanželské smlouvy

Sjednání takovéto dohody není nijak náročné, stačí s partnerem pár měsíců před svatbou zajít k notáři. Smlouvu si nastavíte podle svých požadavků. Pokud s partnerem dobře komunikujete, neměl by to být problém. A pokud by byl? Možná si svatbu ještě rozmyslete.

Zdroj: UberAlles