Chyby, kterým se musíte vyhnout, pokud vás trápí mastná pleť

Fotografie: Depositphotos

Existují různé typy pleti a každý z nich má jiné potřeby. Pokud máme zavedenou rutinu, často si nevšimneme, že se dopouštíme velkých chyb.

Typy pleti jsou odlišné. To je velmi důležité si uvědomit a volbu naší péče i kosmetiky přizpůsobit tomu našemu. Mastná pleť se velmi často vyskytuje v době dospívání, ojedinělá ale není ani v dospělosti. Poznáme ji snadno a stejně snadno také můžeme jejímu výskytu předcházet. Mastná pleť má totiž silné sklony k tvorbě nepříjemného a nevzhledného akné, které na svém obličeji nechce nikdo z nás.

Na vině je strava, ale i makeup

Náš jídelníček má vliv nejen na naši postavu, ale také na stav naší pleti. A je to mnohem jednodušší, než se může na první pohled zdát. Mastná strava znamená mastnou pleť. Pokud tedy máme v oblibě smažené jídlo a fastfoody, nemůžeme být překvapeni, že naše pleť působí nevzhledně a máme sklony k tvorbě akné. Ideální je do našeho jídelníčku zařadit potraviny, které jsou bohaté na vlákninu.

Fotografie: Pexels

To, co naší pokožce také škodí, je velké množství makeupu. Pokožka totiž pod vrstvou těchto produktů nemůže dýchat a následkem toho produkuje vyšší množství kožního mazu. Je také důležité myslet na potřebnou hydrataci pokožky. I mastná pleť totiž potřebuje být pravidelně ošetřena pomocí krémů. Je ale zapotřebí být při jeho nákupu a výběru pozorný a volit správný typ kosmetických přípravků.

Sluneční záření a přehnaná péče

Teplé letní počasí svádí ke snadnému řešení problematické pleti. Jednoduše svou tvář vystavíme slunečnímu záření, které naši pokožku vysuší, a díky tomu se i omezí tvorba akné. Často ale zapomínáme na to, že tento účinek je pouze dočasný. Jakmile se vrátíme do normálního stylu péče o pleť, nevzhledné pupínky se opět objeví. U slunečních paprsků je totiž potřebné vědět, jak často a v jaké frekvenci je dávkovat. Jedině tak můžeme těžit z jejich pozitivních účinků.

Fotografie: Pexels

Pokud se na naší pokožce objeví viditelný problém, máme tendenci používat velké množství různých produktů v domnění, že nám spolehlivě zaberou. Opak je ale často pravdou. V případě mastné pokožky totiž velmi často volíme agresivní přípravky, které mají za následek nejen vyšší tvorbu kožního mazu, ale také velmi nepříjemné podráždění. Nejlepším řešením je volit přípravky pro jemnou pleť, které ale zároveň neobsahují sírany. Výborným pomocníkem jsou různé druhy peelingů.

Zdroj: Insider