Kosmetika vhodná pro kojence

Jak je to s výběrem vhodné kosmetiky pro kojence? Tento problém zajímá budoucí i současné maminky. Vybrat vhodnou kosmetiku pro naše andílky, je v dnešní době nelehký úkol. Reklamy sice propagují značku Johnson‘ baby, ale řada maminek tuto značku nepreferuje a dokonce ji ani lékaři nedoporučují. Proč?

Tato kosmetika obsahuje chemické parabeny, které nepřijme pokožka každého novorozeněte či malého dítěte. Díky těmto složkám se u dětí objevuji různé vyrážky, později ekzémy a jiné kožní problémy.

Na co si dávat pozor?

Všechny maminky se snaží vybrat pro miminko tu nejlepší kosmetiku, která je šetrná k jeho pokožce. Je zbytečné si dělat zásoby, které vůbec nespotřebujeme. Zdravá dětská pokožka je měkká, dobře dehydrovaná na dotek příjemná až sametová. Na některé kosmetické přípravky mohou mít novorozeňata alergie. Proto se doporučuje prvně přípravek vyzkoušet jen na kousku tělíčka, než ho miminku naneseme celoplošně.

Kosmetika při koupání

Na mytí tělíčka nám postačí čistá voda. Celá pokožka se příliš u miminek neušpiní a nemusíme ji denně umývat dětským mýdlem, to samé platí i pro vlásky. Jednou týdně umyjeme miminku vlásky kapkou dětského šamponu. Zadeček miminku umýváme však každý den. V těchto místech je pokožka drážděna kontaktem s močí a stolicí. Proto musíme při každém přebalování dítěte pokožku v těchto místech důkladně očistit vodou, nebo vlhkými ubrousky určené pro kojence a namazat vhodným krémem, které obsahuji vitamíny nebo panthenol.

Ochrana pleti v každém ročním období

Pokožka novorozeňat je velmi citlivá a lehce se podráždí. Proto ji v teplých dnech chráníme před slunečními paprsky. Při procházkách chráníme pokožku dítěte vhodným krémem s vysokým ochranným faktorem. Pozor také na mráz a vítr. I v takových dnech je nutné chránit pokožku vhodným krémem nebo olejíčkem, který nám dětskou pokožku ochrání.

Jak se říká, vše z přírody je zdravé. Toto platí obzvláště v kosmetice. Zkuste si vyrobit domácí měsíčkový olej pro vaše miminko.

Recept na výrobu měsíčkového oleje

Měsíčkový olej zjemňuje suchou a citlivou pokožku, je vhodný i pro malé děti a navíc nádherně voní.

Příprava

Olej vlijeme do misky a přidáme květy měsíčku. Necháme na slunci 1 měsíc vyluhovat. Poté tekutinu přecedíme a květy vyhodíme.

Suroviny

  • 125 ml olivového oleje
  • 2 lžíce rozkvetlého měsíčku

Obrázek: pixabay.com