Jak se starat o pleť, aby vypadala fit bez ohledu na roční období

Fotografie: Freepik

Jasná, pevná a zdravá pokožka je touhou každé ženy. Bohužel však přehnaná péče mnoha novými produkty může způsobit spíše potíže.

Ne každému sedí všechny kosmetické přípravky. Jejich velké množství tak může být paradoxně spíše na škodu než k užitku. Ideální je poradit se s odborníkem o tom, co sedí právě naší pokožce. A to zejména v případě, že máte kožní problémy. Základní tipy na péči o pleť vám však přinášíme v tomto článku. Právě tyto produkty vám doporučí každý odborník.

Použijte prostředek pro váš typ pleti

Pokud máte kožní problémy, jako je akné, růžovka nebo nadměrná dehydratace, je velmi důležité zvolit čisticí prostředek speciálně vyvinutý pro vaši pokožku. Pokud tedy máte mastnou pleť nebo vás trápí akné, je ideální používat čisticí gel s kyselinou sylicylovou. Oproti tomu produkt s aktivními nebo agresivním přísadami vám může způsobit potíže. Může vás z něj bolet hlava, pokud máte citlivou nebo suchou pokožku.

Fotografie: Unsplash

Péči o pleť se věnujte pravidelně a rutinně. Méně je však někdy více. Pokud byste na svoji pleť využili příliš mnoho produktů, můžete si způsobit potíže. Je důležité, aby se jednotlivé produkty navzájem doplňovaly. Pokud zvolíte dva produkty, které mají jiné vlastnosti, je možné, že si pokožku spíše podráždíte, než že jí přípravky pomohou. Dbejte tedy na pečlivý výběr, nebo si nechte poradit od odborníků.

Hydratujte ráno i večer a nezapomeňte na stravu

Odborníci tvrdí, že nejlepší čas na zvlhčení pokožky je bezprostředně po sprše před spaním. V noci se pokožka regeneruje, takže je nejideálnější čas na hlubokou hydrataci. Nezapomeňte však ani na to, že pokožku je třeba hydratovat i ráno. I přesto, že máte mastnou nebo smíšenou pleť, pokožka potřebuje hydrataci, aby si udržela celistvost přirozené bariéry. Bude navíc pevnější, vláčnější a vrásky se více uhladí.

Fotografie: Unsplash

Je lepší využívat bezparfémové krémy a také se vyhýbat těm, které obsahují alkohol. Ten by totiž mohl, stejně tak jako silně parfemovaný krém, pokožku dehydratovat. Pokud je to jen trochu možné, dotýkejte se svého obličeje co nejméně, abyste si na něj nešířili bakterie. Důležité v péči o pleť je také dodržování pitného režimu a samozřejmě má vliv také strava. Ta by měla být vyvážený a bohatá na vitamíny, živiny a antioxidanty.

Zdroj: WomensHealthMag