Přírodní exotická kosmetika i ve vaší koupelně

Kosmetické přípravky s přírodními látkami nepatří sice k posledním beauty objevům, ale zato se těší velké oblibě. Exotická kosmetika je proslulá svou zázračnou sílou a účinností. Podobně jako móda se i kosmetika řídí svými pravidly a každou sezónu přichází s novinkami a aktuálními trendy.  

Přesto, že přírodní chcete-li, bio kosmetika není přelomovou záležitostí, v poslední době se stále více prosazují produkty s přírodními a organickými přísadami, pocházející z dalekých krajů. K péči o pokožku obličeje, tělo i vlasy využívají blahodárných účinků exotických rostlin a plodů. Tyto produkty obsahují organické a veganské složky, jež umožňují plně využívat darů exotické přírody a čerpat sílu z přirozených zdrojů. Nenaleznete v nich žádné škodlivé toxické složky.

Tajemství exotických krásek

O jakých rostlinách a plodech je tady řeč? Poslední dobou se hodně mluví o bobulkách zvaných Akai. Svým vzhledem připomínají v našich končinách všem známé borůvky či maliny. Obsahují koktejl vitaminů A, C, E, B i proteiny a skvěle se hodí k péči o zdraví pokožky.

Arganový olej je v kosmetice proslulý, jelikož obsahuje vysoké procento účinných látek. Minimalizuje svědění vlasové pokožky, dodává vlasům vitalitu, vysoký lesk, sílu a hebkost. K méně známým složkám patří však cedrový olej, který si umí lehce poradit s lupy a vypadáváním vlasů. Mimo to má omlazující účinky, pleti dodává pevnost a pružnost.

Para ořechy nepatří pouze na talíř. Jsou nejbohatším zdrojem selenu a jejich výtažky mají omlazující a regenerační vlastnosti. Obnovují elasticitu pleti a podporují růst vlasů. Olej získaný z makadamiových oříšků se využívá pro všechny typy pleti. Má schopnost ihned a dlouhodobě hydratovat, napravovat a hojit. Nejméně známé plody používané v exotické kosmetice jsou semena buriti, plody cupuacu, stromu příbuzného s kakaovníkem, či plody palmy murumuru, vyskytující se na severu Brazílie.

Amazonia Preciosa pro tělo i vlasy

Pozitivní přínos má vlasová řada Amazonia Preciosa od společnosti Brazil Products. Používáním šamponu i kondicionéru na suché vlasy, který obsahuje olej z para ořechů, dosáhnete hebkých a lesklých vlasů.

Sama na něj nedá dopustit vizážistka, kosmetička a fotografka Martina Růžičková. V oleji z para ořechů nechybí minerály a vitamíny, omega-3 mastné kyseliny, měď se zinkem klíčovým pro výživu a zdraví vlasů.

Společnost nabízí kosmetiku pro tělo, pleť i vlasy. Zaměřuje se na jedinečnou rozmanitost a dary přírody jižní Ameriky. Její kosmetické výrobky jsou vyráběny z bylin a plodů právě z tohoto kontinentu. Klinické studie potvrdily blahodárné účinky exotických rostlin a stromů. Nechte se hýčkat a zahalte své tělo do exotického závoje vůní a blahodárných účinku.

Fotografie publikována se svolením markuso Photography/FreeDigitalPhotos.net