Domácí pleťové masky, které si zamiluje každá žena nad 40 let

Fotografie: Freepik

Ženy mají právo se starat o svou krásu v jakémkoliv věku. Z tohoto důvodu vznikly recepty na domácí masky, které využijete i po čtyřicítce.

Toužíte po krásné pleti, ale nechcete utrácet nehorázné peníze za pravidelné návštěvy kosmetiky, a zároveň vás ani neláká dávat si na obličej zbytečnou chemii v podobě přípravků z drogerie? V tomto případě budou tyto recepty na domácí masky pro vás jako stvořené. Budete potřebovat jen několik surovin, které se běžně nacházejí v každé kuchyni. Masky vždy nanášejte na očištěnou pokožku.

Domácí maska ze zakysané smetany

Budete potřebovat smetanu, jak už jste z názvu poznali, a citronovou šťávu. Od každé ingredience vložte do misky jednu lžičku a následně vše smíchejte a nechejte působit půl hodiny. Pokud máte po ruce levandulový olej, můžete ho do směsi přidat.

Fotografie: Freepik

Domácí maska z ovesných vloček

Pro posílení vnější vrstvy kůže nasypejte několik lžic ovesných vloček do 100 ml vroucí vody. Přidejte kapku medu a poté vše smíchejte a nechejte odležet okolo 20 minut. Následně masku naneste na obličej a po 30 minutách ji smyjte za pomoci mléka.

Domácí maska z vejce a vitamínu E

Tato maska zvětší pružnost vaší pokožky a zajistí okamžité zmenšení pórů. Smíchejte syrové vejce s polovinou lžičky vitamínu E a několika kapkami pomerančové či citronové šťávy. Výslednou masku naneste pomocí masážních pohybů na obličej, dekolt a krk a jakmile zaschne, opláchněte ji vodou a aplikujte hydratační krém.

Fotografie: Freepik

Domácí maska z cukru a žloutku

Tato maska účinkuje rychlým omlazujícím efektem. Smíchejte jeden vaječný žloutek se lžičkou cukru. Krouživými pohyby naneste směs na pokožku a nechte působit 7 minut. Poté pleť opláchněte vlažnou vodou a aplikujte krém.

Domácí maska ze salátové okurky

Okurka hydratuje a zároveň uzavírá póry. Můžete ji nastrouhat a aplikovat na pokožku samu o sobě. Pokud máte více času, smíchejte ji nastrouhanou se lžící jogurtu nebo zakysané smetany. Masku nechejte působit okolo 20 minut a poté ji opláchněte vlažnou vodou.

Fotografie: Freepik

Domácí maska z jablek

Tato maska je dobrá pro celkovou hydrataci pokožky. Nastrouhejte obyčejné jablko, naneste je na pokožku a nechejte působit okolo 30 minut. Poté pleť opláchněte vlažnou vodou.

Domácí maska z medu

Tuto masku oceníte při boji proti vráskám. Smíchejte čajovou lžičku medu s rozšlehaným vaječným bílkem a asi 50 gramy celozrnné mouky. Naneste silnou vrstvu této směsi na obličej a nechejte ji působit alespoň 20 minut. Následně ji omyjte vlažnou vodou.

Fotografie: Freepik

Domácí maska z banánu

Tato maska je určena speciálně pro oblast krku. Rozmačkejte banán a (pokud ho máte) přidejte několik kapek mandlového oleje. Směs naneste na krk a přikryjte ji teplým a mokrým obkladem. Nechejte působit minimálně půl hodiny, ale čím déle, tím lépe.

Domácí maska ze žloutku a olejů

Smíchejte vaječný žloutek s několika kapkami rostlinného oleje. Je jedno, jestli použijete slunečnicový nebo například olivový. Naneste masku na obličej a krk a zakryjte ji navlhčenou gázou. Nechejte ji působit 20 minut a poté ji omyjte vlažnou vodou.

Fotografie: Freepik

Domácí maska z okurkové šťávy

Smíchejte lžíci čerstvé okurkové šťávy se lžící smetany a přidejte dva rozšlehané bílky. Naneste směs na obličej, nechejte působit 20 minut a následně ji opláchněte vlažnou vodou.

Zdroj: Healthline