Vyvarujte se zbytečným chybám při líčení, které vás dělají staršími

Fotografie: Pixabay

Make-up by měl vyzvednout vaše přednosti, a naopak zakrýt všechny nedokonalosti. Pokud se vám zdá, že vám vaše líčení přidává až příliš let, děláte někde chybu. Podívejte se na nejčastější přešlapy a zkuste se jim vyhnout. Uvidíte, že pak budete ještě krásnější.

Třpytivé stíny

Na třpytivých stínech není nic špatného. Pro večerní dramatické líčení jsou ideální. Jiná situace ale nastává přes den. Neměli byste je ale aplikovat po celém víčku a už vůbec nikdy na vnější okraj. Použijte ho spíše na vnitřním koutku oka, kde ho opticky zvětší a vykouzlí vám oslnivý pohled.

Černá linka

S obtahováním vašeho oka pomocí černé linky buďte opatrnější. Zvýrazněte černou barvou jen vnější koutek oka, ale na spodní linku zapomeňte. Vytváří dojem úzkého a ospalého oka. Pokud se do toho všeho ještě začne rozmazávat, působí velice nevkusně.

Fotografie: iStockphoto

Tlustá vrstva make-upu

Jestliže už máte na obličeji nějakou tu vrásku, vyhněte se silnému nánosu make-upu, pudru nebo krémů. Tlustá vrstva vrásky zvýrazňuje, zanikají vaše přirozené rysy a působí až jako umělá maska. Proto raději vrstvu pořádně rozmažte.

Přirozenost

Pokud vám je nad třicet let, zkuste se odpoutat od výrazných linek, tmavých stínů a výrazných výstřelků. Raději svůj make-up laďte do přirozených tónů, hnědých a krémových. Pro večerní akce můžete zvolit bronzové nebo zlaté stíny.

Obočí a řasy

Neexperimentujte a držte se svého přirozeného tvaru a barvy obočí. Vždy své obočí jen učešte, zvýrazněte jemným a přirozeným stínem, případně zafixujte. Řasy barvěte jen na horním víčku, jelikož pak opticky bude vaše oko vypadat větší.

Fotografie: iStockphoto

Konturování obličeje

Je důležité rozlišovat make-up, který nosí hvězdy na červený koberec a ten, který si děláme každé ráno před zrcadlem, když jdeme do práce. Konturování sice do denního líčení patří, ale jen přirozené, s lehkými a ne příliš výraznými tóny. Přirozené světlo by pak mohlo vaše umění odhalit a budete působit nepřirozeně.