Mladá žena trpí vzácnou nemocí. Nyní svým příběhem inspiruje ostatní

Fotografie: Depositphotos

Život se s ní opravdu nemazlí. Vzácná nemoc jí přináší útrapy už od narození. Přesto si mladá žena našla své místo na slunci a vydala kolekci vlastních líčidel.

Příběh Millie Truly je skutečně inspirativní. Přestože by se mohla litovat a být naštvaná na to, jak je život nespravedlivý, učinila pravý opak. Se svou nelehkou nemocí se vyrovnala obdivuhodně. A nenechala se připravit o svůj sen. Líčení a móda byl pro ni vždy způsob, jak se odreagovat od každodenních potíží, které nemoc přináší. A nedávno uvedla na trh vlastní řadu líčidel.

Neudržela v žaludku pevnou stravu

Millie je 23 let a žije v anglickém Bristolu. Už od útlého věku se u ní začaly projevovat zdravotní potíže. Millie nedokázala jako batole přejít na pevnou stravu. Cokoliv snědla, vyzvracela. Pro rodiče tedy začal kolotoč lékařských vyšetření. Nakonec byla u Millie zjištěná velmi vzácná metabolická porucha, cystinóza.

Při této diagnóze se aminokyselina cystein hromadí v buňkách a to způsobuje řadu zdravotních komplikací. Zatěžuje především ledviny, kosti, klouby, ale i oči. U Millie se projevovala i problémy s trávením. Brzy jí byla zavedena hadička na výživu přímo do žaludku, aby vyřešili její problémy se zvracením.

Transplantace se nezdařila

V 18 letech podstoupila transplantaci ledviny, kterou dostala od své matky. Operace se však nezdařila a Millie strávila tři těžké měsíce na jednotce intenzivní péče. Nakonec přežila a o pár let později podstoupila už úspěšnou transplantaci. Několikrát podstoupila i operace kloubů a porucha se podepsala i na její výšce. Měří pouhých 136 cm, kvůli čemuž si také prošla šikanou na základní škole.

Fotografie: Freepik

Touto poruchou trpí asi jen 3 000 lidí na celém světě. Mnozí lékaři o této nemoci často nic nevědí a Millie je tak sama musí poučit. Denně bere přes třicet léků a musí kvůli nim vstávat uprostřed noci. Přestože Millie provází její nemoc neustále a nemůže ji odložit ani na jeden den, je to nesmírně energická a pozitivně naladěná mladá žena.

Nyní inspiruje ostatní svým příběhem

Sama říká, že tato vzácná nemoc z ní udělala to, kým je. Na těžké chvíle vzpomíná jako na příležitost, kdy se stala mnohem silnější, odhodlanější a motivovanější. Její vášeň pro módu a make-up jí pomohla najít samu sebe a přijmout se taková, jaká je.

Zdroj: Twice