Perfektní make-up, který padne každé ženě. Stačí dodržet základní pravidla

Fotografie: Freepik

Nejnovější trend make-upu pro polovinu léta 2021 je žádný make-up. To však neznamená, že líčení vyšlo z módy. Jen by mělo být co možná nejpřirozenější, aby zdůraznilo krásné rysy obličeje.

Aby make-up vypadal přirozeně, musí být pokožka dobře hydratovaná. Pak na ní jakýkoli kosmetický přípravek dobře padne a vydrží dlouho. Najít však dokonalý základ, který koriguje tvar obličeje a jeho rysy, není snadný úkol. Tón pleti se liší podle sezóny. Nejlepším řešením by bylo vybrat podklad, který odpovídá základnímu tónu pleti.

Použijte minerální pudr 

Pomocí séra a minerálního pudru můžete s tváří vytvořit skutečný zázrak. Při aplikace neuvidíte žádné mastné odlesky, protože struktura je tekutá a pokožka tak bude vypadat zářivě a krásně. Použít byste měli broskvovou nebo růžovou tvářenku, které budou na obličeji vypadat svěže. Zástupkyně něžného pohlaví by měly mít vždy zdravý a odpočatý vzhled, proto na tvářenku v žádném případě nezapomeňte.

Fotografie: Pexels

Důležitý je také výběr očních stínů. Se správnými stíny na horním víčku vypadají oči jasněji. Kapiláry jsou maskovaná a make-up vypadá přirozeně. Příliš jasné stíny vám pravděpodobně nebudou fungovat. Pro trend bez líčení by bylo udělat stíny jen o tón nebo dva tmavší, než je ten základní. Dalším bodem je rtěnka. Nepoužívejte jasné ani tmavé rtěnky. Rty budou krásné, pokud budou vypadat přirozeně. Volte tedy lesk bez perleti. Když rtěnku, tak s broskvovým odstínem.

Potřebujete řasenku a oční linky?

Řasenka přirozenost make-upu pravděpodobně nezkazí. Jen dodá očím výraznější výraz. To však předpokládá, že ji na řasy aplikujete s mírou. Pokud máte blonďaté vlasy, zvolte hnědou řasenku, pokud jste bruneta, zvolte tmavě hnědou, případně klidně černou řasenku. Udělat si můžete také linky, se kterými budou vaše oči vypadat jasněji. Linky však nejsou nutností, i tak budou vaše oči dostatečně rozjasněné.

Fotografie: Pexels

Pokud trávíte většinu času u vody, jistě nebude vadit, když make-up vynecháte úplně a necháte vyniknout svou přirozenou krásu. Nezapomeňte však svoji pokožku chránit alespoň krémy s vysokým faktorem. Ideální je používat proti sluníčku alespoň SPF 50. Na obličej si samozřejmě můžete pořídit speciální. Nezapomínejte na ošetření rtů. Na trhu jsou speciální jelení loje, které chrání vaše rty před sluníčkem.

Zdroj: Redakce