Jak na dokonalé obočí

Obočí nepatří zrovna k jednoduchému kroku v líčení. Stačí zvolit špatnou barvu, tvar a malér je na světě. Ke každému tvaru obličeje se hodí jiný tvar obočí. Vykreslit dokonalý tvar je stejně tak těžké, jako trefit konturou precizní linku kolem rtů.

Možností, jak namalovat obočí samozřejmě existuje nespočet. Pokud se zrovna nechystáte na permanentní make-up, nezbývá než trénovat. K líčení existuje celá řada pomůcek. Od tužky, stínů, barevné i čiré gely a vosky. Bez čeho se rovněž neobejdete, je spirálka, chcete-li kartáček a vatový tampónek. Jestli si chcete zajistit skutečně dokonalé nalíčení , opatřete si rovněž korektor či bílou tužku. Poslední jmenované se jemně aplikuje kolem obočí a rozetře do ztracena.

Jak odhadnout správný tvar

Ideální je samozřejmě váš přirozený tvar. Mnohdy však po určitých experimentech s trháním je velmi složité to poznat. Vezměte si tužku nebo štětec a přiložte od nosní rýhy přes oční koutek směrem nahoru. Kudy prochází štětec, udělejte tečku. Někdy se obočí spojuje u kořene nosu a bude potřeba chloupky vytrhat. Jindy může kousek naopak chybět a budete jej nuceni dokreslit.

Nyní si vezměte štětec a šikmo přiložte od nosní rýhy přes vnější koutek oka. Tam, kde prochází štětec nad okem, opět udělejte tečku, která značí konec obočí. Místo, kde by měl být na obočí oblouk, poznáte tak, že se podíváte rovně před sebe a štětec přiložíte středem vaší panenky-směrem nahoru. V tomto místě si opět udělejte tečku, tam se bude měnit tvar vašeho obočí.

Jak zvýraznit obočí

Už jsme uvedli, že existuje mnoho způsobů, jak si nalíčit obočí. Všechny vyžadují trpělivost a trénink. Jen díky tomu se zlepšíte a líčení bude pro vás hračka. Jestliže nejste typ ženy, která hodlá ráno trávit 10 minut jen úpravou obočí, můžete zkusit barvu na obočí. Ta vydrží zhruba dva až tři týdny. Pokud si sami na barvení netroufáte, navštivte kosmetické studio.

Na závěr pro vás máme dobrou zprávu, že existuje ještě další metoda. Možná, že už jste o ní slyšeli a dost možná se s ní i setkali. Jde o airbrush – nástřik obočí. S pomocí šablonky docílíte dokonalého vzhledu, jako od profesionála. Pro lepší představu vkládáme i video.

Obrázek: pixabay.com