Vizážistka prozradila, jak by si měly dámy po padesátce líčit své oči. Chyby mohou přidat až 10 let

Fotografie: Depositphotos

Každá žena se nepochybně ráda zdobí po svém, ovšem ne vždy může být výsledek jejího líčení takový, jaký by si ho představovala.

Téměř každá žena na tomto světě chce vypadat dobře, a to již od nepaměti – různé prostředky pro líčení si získaly oblibu již tisíce let před naším letopočtem – a není tomu jinak ani dnes. V současné době si můžete za velmi ekonomickou cenu zakoupit vše, co potřebujete, takže si na své přijde každý. Problém však nastává v momentě, kdy ženy chtějí kosmetické prostředky využít, neboť ne vždy to dělají tak, jak by měly, aby docílily skutečně dobrého výsledku.

Problém mívají především ženy po padesátce

Někdy se však stává, že v průběhu času ženy ztratí svou zdatnost v líčení – jde především o dámy starší padesáti let, jimž už nemusí sedět ten samý vzhled, který nosily před dvaceti lety. Samozřejmě je pouze na vás, jakou kosmetickou strategii pro svůj obličej zvolíte, ovšem pokud chcete být co nejkrásnější, je nutné dodržovat určitá pravidla, a to zejména co se týče vašich očních linek.

Právě oční linky jsou totiž to nejnápadnější, co na svém obličeji máte, a ne každá žena je dokáže udělat správně. Vizážistky tak například nedoporučují upouštět oční linky v polovině, neboť tak budou vypadat ještě menší a budou působit velmi zvláštně. Podoční linka by pak obecně měla být rozhodně nakreslena co nejblíže oční sliznici a doplnit by ji mělo slabší stínování.

Jak na oční linky u starších žen

Obecně platí, že otázka očních linek při líčení bude vždy aktuální téma. Není však nutné si s make-upem příliš lámat hlavu, neboť jde především o trénink a o to, jak se dokážete přizpůsobit. Starší ženy by se proto nyní měly vyvarovat zejména tmavým očním linkám, protože mnohdy jsou na nich více atraktivnější světlejší barvy. Pozor by si měly však dávat také na obočí, protože to zůstává často opomíjeno – v ideálním případě by ho měly lehce zvýraznit odstínem, který je pro ně přirozený.

Fotografie: Freepik

Sbohem by měly starší ženy dát především vnitřním linkám, protože ty podle vizážistek zvýrazňují vrásky a opticky zmenšují oči. O to horší je však použití třpytivých stínů, které na nedostatky na vašem obličeji akorát více upozorní. Posledním bodem je především to, aby každá starší žena našla takové líčení, které dokonale padne k jejím očím. Je proto vhodné zkoušet, ptát se kamarádek a nakonec učinit závěr, jenž bude vyhovovat jak jí, tak i jejímu vzhledu.

Zdroj: Takprosto