Mladší muži objasnili, proč mají rádi starší ženy. Překvapí vás, co je na nich přitahuje

Fotografie: Pexels

Starší ženy jsou nejen rozumnější, ale mohou být i přitažlivější. Proč tomu tak je zjistil americký průzkum.

Muži se při něm vyjádřili tak, že při prvním oslovení starší ženy byli nervózní, nikdy ale tohoto rozhodnutí nelitovali. Vztah se starší ženou totiž přináší mnoho výhod a spousta mužů si jej užívá, nebo dokonce vyhledává. Skutečnost, že věk je jenom číslo, si nejlépe uvědomíte v harmonickém a šťastném vztahu s partnerem, který se od Vás věkově liší o deset a více let. 

Základem vztahu není pouhá sexuální přitažlivost

Vztah, kde je žena starší než muž, funguje i díky tomu, že není postaven jen na intimních záležitost. Mezi partnery obvykle panuje dobrá nálada, jejich vztah je založen na vzájemné důvěře a lásce. Ve vztahu, kde jsou oba partneři věkově odlišní, také méně dochází k hádkám. Mladším mužům často imponuje odlišný přístup k životu, který je pro starší ženy typický. 

Fotografie: Pexels

Starší žena se vyznačuje také tím, že je rozumná a dokáže vystupovat ve společnosti. I to je jedna z věcí, která muže přitahuje. Nemusí se tak obávat nepříjemných scén které nemá nikdo v oblibě. Muži se také shodli na tom, že se starší ženou je konverzace vedena na mnohem hlubší úrovni a také neřeší malicherné věci, nebo dokonce drby. 

Dívky chtějí zakládat rodiny, ženy mají v tomto ohledu jasno 

U ženy vyššího věku se také málokdy setkáme s tím, že by chtěla rodinu. Buď již děti má a další nechce, nebo o děti nikdy nestála. Ať je verze jakákoliv, i toto patří k důvodům, proč si je mladší muži volí za životní partnerky. Také jsou si dobře vědomi své vlastní hodnoty a netrpí nízkým sebevědomým. Muž se tak vyhne neustálému komentování ženiny postavy nebo volby oblečení. 

Fotografie: Pexels

Muži si často starší partnerky vyhledávají právě proto, že se chtějí usadit, ale potřebují někoho, kdo by je zkrotil a naučil je, jak žít. A právě tím člověkem, kterého potřebují, je starší žena plná zkušeností. I když takovýto vztah nevydrží, velmi často se mezi partnery vyvine přátelství, které vydrží na celý život.

Zdroj: Today