Skončili jsme, jasná zpráva aneb 7 signálů, že váš vztah s partnerem je už definitivně u konce

Fotografie: Freepik

Randění a manželství není nikdy snadné. Lidé mají tendenci si myslet, že když zůstanou spolu, bude jim dobře. Ve skutečnosti tomu tak ale vždy není.

Když jsem vyrůstala, vždycky jsem si myslela, že vztah je jediná snadná část života. Peníze, cestování, práce, to byly složité věci. Ale randění? Jednoduché. Říkala jsem si, najdeš si někoho, kdo se ti bude líbit, on tě taky bude mít rád. Budeme spolu chodit, pak se vezmeme. Budeme chodit společně ven, budeme mít děti a nakonec spolu zestárneme. Po smrti nás pak pohřbí vedle sebe a naše děti za námi budou pravidelně chodit a nechávat nám na hrobě květiny. To nezní špatně, ale je to vždy tak ideální?

Vrásky z lásky

Pokud jste někdy byli na rande, víte, že skutečný život je v podstatě stejný, až na to, že vaše láska vás nemá ráda, váš dům hoří, nikdy nespíte kvůli dětem, které odešly, a ani jeden z vás nemá dost peněz na to, abyste si mohli žít své sny, což vyvolává zášť. Mnohdy se lidé nemají skutečně rádi už od začátku, pak se nenávidí po zbytek života a lidé na jejich pohřbech vyprávějí falešný milostný příběh, protože ve skutečnosti je také neměli rádi.

Fotografie: Pexels

Být s někým ve vztahu by vás mělo činit šťastnými. Partner by vám měl být oporou, o kterou se můžete opřít. Pokud jste s někým delší dobu, pravděpodobně jste se s touto otázkou setkali. Jak mám poznat, kdy je čas se rozejít? Kdy mi vztah už nic nedává a ničím mě nenaplňuje? Zde vám přinášíme 7  varovných signálů, jak poznat, že čas vašeho vztahu právě vypršel.

Každý chcete něco jiného

V každém vztahu se najdou věci, s nimiž nesouhlasíte. Rozdíl je však v životních cílech. Jedním z nejdůležitějších je mít děti. Pokud jeden z páru děti chce a druhý tuto myšlenku absolutně nesnáší, může to ve vztahu vyvolat napětí. Pokud je váš partner rozhodnutý dožít v jiné zemi nebo cestovat po světě a vy nesnesete pomyšlení, že byste opustili rodinu, může to být také velký problém.

Fotografie: Freepik

To jsou obecné myšlenky, ke kterým je většina lidí mnohem méně ochotná se zavázat. I když se někdo vzdá svého snu za cenu být vám nablízku, není zaručeno, že bude s touto volbou spokojen. Hořkost se může nahromadit a způsobit trhliny v celém základu vztahu.

Neustále se snažíte dělat radost, ale nikdo vám to neoplácí

V žádném vztahu byste neměli být jediní, kdo se snaží. Není spravedlivé očekávat, že pouze jeden z páru ponese břemeno celého vztahu. Oba v páru musí pro vztah investovat svůj čas, touhu a srdce, aby to fungovalo. Pokud jste jediný, kdo dělá nějaká gesta, jediný, kdo zve na rande, jediný, kdo se snaží, abyste byli šťastní, pak vás do budoucna nečeká nic příjemného. Takový vztah vám většinou ublíží víc než cokoli jiného a je neudržitelný.

Fotografie: Freepik

Okouzlení již vyprchalo

Upřímnou pravdou je, že někdy slastné pocity zmizí. Je těžké si to přiznat, ale uvědomujete si, že vaše láska vyprchává, i když si svého partnera stále vážíte. Tehdy je třeba si tyto pocity přiznat a snažit se co nejméně škodit. Musíte být upřímní a říct partnerovi, jak se cítíte (nebo přesněji řečeno, jak se necítíte). Alespoň ho tak nebudete falešně klamat.

Fotografie: Freepik

Z vlastní zkušenosti víme, že je téměř těžší se s tím smířit než se samotným rozchodem. Váš partner si zaslouží někoho, kdo ho bude milovat a vážit si ho. Pokud to již nechcete nebo nemůžete být vy, je čas ho nechat jít, abyste si oba mohli najít někoho, kdo vás bude skutečně a bezpodmínečně milovat.

Máte pocit, že život bez vašeho partnera by byl jednodušší

Někteří lidé vám opravdu ztěžují život. To souvisí s číslem dvě, které znamená, že byste neměli být s někým, kdo toho po vás tolik chce a nevrací vám to, ale také s myšlenkou, že někteří lidé začnou mít upřímně negativní vliv na váš život, když se s nimi stýkáte.

Fotografie: Pixabay

Pokud váš partner prosí o extravagantní dárky, o kterých ví, že si je nemůžete dovolit, dává nespravedlivá ultimáta, vyvolává hádky nalevo i napravo nebo požaduje víc, než můžete dát, nerespektuje vaše potřeby. Pokud si myslíte, že by bez něj byl život jednodušší, máte pravděpodobně pravdu. Jen se ujistěte, že jste se rozhodli s čistým svědomím, a ne ze zlomyslnosti.

Jste spolu jen ze zvyku, ne proto, že chcete

Jestliže s někým žijete už léta a máte už tohoto vztahu plné zuby, co nejdříve z něj odejděte. Pokud je u jídelního stolu ticho, je možné, že jste ztratili jiskru. Tento problém se můžete pokusit vyřešit tím, že se budete snažit udělat si na partnera čas, strávíte čas tím, že se znovu poznáte, půjdete na terapii. Ale pokud se vám nic nedaří a nejste šťastní, je lepší, když všichni skončí s tou šarádou, která způsobuje jen utrpení.

Fotografie: Freepik

Každý si zaslouží být co nejšťastnější. Vaše děti budou trpět stejně, ne-li více, se dvěma litujícími rodiči než s funkčními rozvedenými rodiči. Jde o to, že pokud jste nešťastní, má to svůj důvod. Pokud jste ve vztahu uvízli a drží vás v něm pouze praktické důvody, nedá se to považovat za milostné spojení.

Nemáte skutečný zájem o trvalý vztah

Pokud váš partner očekává, že se tento vztah změní v něco víc, a vy nevidíte, že by se někam posunul, je pravděpodobně čas vztah ukončit. Pronásledovat někoho nebo ho nechat věřit, že má šanci mít s vámi budoucnost, je kruté. Příležitostné randění je také naprosto normální a přijatelné, ale pokud člověk neví, že to děláte, pak se k němu nechováte férově.

Fotografie: Freepik

Existuje rozdíl mezi dvěma lidmi, kteří vědí, že je jejich vztah pouze zábava, ale ne vážný vztah, a vážným vztahem, o němž víte, že pro vás nikdy nebude dlouhodobý. Rozdíl je v tom, že váš partner má možnost se skutečného vztahu zúčastnit. Pokud to víte a chcete to oba, je to v pořádku. Jen ať si nikdo nemyslí opak.

Máte pocit, že se z vás stává někdo, kým nechcete být

Jedním z největších problémů při randění je dovolit si stát se někým, kým nejste. Je snadné vžít se do osobnosti, jakou vás chce mít někdo jiný, nebo do postavy „ideálního“ snoubence či nevěsty. V dobrém vztahu byste se měli cítit dobře, když jste přesně takoví, jací jste, bez jakýchkoli hranic. Člověk, se kterým jste, by si vás měl vážit takového, jaký jste, s vašimi chybami a vším ostatním.

Fotografie: Pexels

Dalším problémem, který může spadat do této kategorie, je, že se cítíte manipulativní nebo agresivní. Pokud se vám to stává kvůli toxickému vztahu, odejděte z něj a věnujte čas sami sobě. Totéž platí, pokud se k vám někdo chová špatně – co nejdříve odejděte.

Zdroj: VeryWellFamily