Jak zvládnout rozchod v pěti krocích

Možná jste si konec vašeho vztahu nepřála, rozpad několikaletého společného budování určitého zázemí nesete nelibě a v hlavě si pohráváte s myšlenkou, jak zvládnout rozchod a nedat bývalému partnerovi najevo, že vás jeho odchod ranil až v nejhlubším místě vašeho srdce. Rozchod s blízkým člověkem nikdy není lehký a nezáleží na tom, zda jste spolu strávili jeden rok nebo deset let – takový zážitek totiž dokáže srazit na kolena i toho nejsilnějšího z nás. Víme, že porozchodové období není procházka růžovým sadem, a proto jsme se rozhodli vytvořit dnešní článek, ve kterém vám poradíme, jak zvládnout rozchod v pěti krocích. Uvidíte, že díky nám tento čas plný bolesti, vzteku a výčitek zvládnete mnohem snadněji!

Krok první: vyhoďte vše, co vám bývalého připomíná

Prvotním lékem na nekonečnou bolest a utrpení může být zbavení se veškerých věcí, které si u vás bývalý zapomněl nebo které vám jeho maličkost připomínají a tím akorát tak trýzní vaše bolavé srdce. Pokud si necháte jeho oblečení ve skříni, budete chtít plakat pokaždé, když si půjdete pro čisté ponožky – proto vám radíme všeho se zbavit a udělat za tímto obdobím jednu pořádně tlustou čáru. Samozřejmě se nemusíte zbavovat všeho – vzpomínky jsou přeci jen důležité – ovšem v takovém případě je na několik měsíců někam uschovejte, aby vám nebyly na očích.

Krok druhý: utněte veškerou komunikaci

Chcete-li zvládnout rozchod s noblesou, pak se neponižujte tím, že budete bývalému volat nebo mu posílat stovky SMS zpráv, kde se jej budete doprošovat, dožadovat se vysvětlení nebo jej snad prosit, aby s k vám ještě vrátil a vy jste se společně pokusili váš vztah znovu slepit. Ne! Pamatujte, že máte nějakou svou hrdost, a proto veškerý kontakt s bývalým utněte – nevolejte vy jemu ani neodpovídejte na případně zprávy nebo volání od něj.

Krok třetí: zavzpomínejte na jeho nedostatky

Pořád vás odchod vašeho partnera bolí a sužujete se milými vzpomínkami? Pak na to jděte z jiného konce a připomeňte si veškeré jeho chyby a nedostatky, které jste z lásky k němu milosrdně přehlížela, byť vám tak strašně lezly na nervy. Teď už si jej nemusíte malovat s růžovými brýlemi na očích, ba naopak se na jeho maličkost můžete podívat reálnýma očima, které vám možná poprvé poskytnou ten pravý obrázek vašeho bývalého. Uvidíte, že najednou není tak skvělý, jak jste si v zápalu nekonečné lásky myslela.

Krok čtvrtý: myslete na sebe a něčím se potěšte

Ještě donedávna jste si hlavu lámala nad tím, jak a čím potěšit vaší drahou polovičku. Teď už si podobnými vrtochy hlavu zaměstnávat nemusíte, ba naopak můžete začít rozmazlovat sama sebe. Klidně si vyrazte na nákupy a kupte si něco, po čem již delší dobu toužíte. Objednejte se ke kadeřnici a dopřejte si nový sestřih nebo zajímavou barvu. Zajděte si na manikúru, zavítejte do kina nebo si nakupte pořádný kyblík zmrzliny a snězte jej na posezení. Nyní máte čas jen sama pro sebe tak proč jej nevyužít?

Krok pátý: nenuďte se doma

Sedět jako pecka doma na gauči – čeho byste tím chtěla docílit? Samozřejmě po vás nikdo nechce, abyste se několik týdnů po rozchodu vrhla do nového vztahu – i když se říká, že to nejvíce pomáhá na žal – nikde není psáno, že si nemůžete jen tak nezávazně zaflirtovat a dokázat tak sama sobě, že na to ještě máte a že vás bývalý partner svým odchodem neuvrhl do nekonečného zapomnění.

Fotografie publikována se svolením Marcolm FreeDigitalPhotos.net