Účes, který skutečně padne, dokáže ženě po padesátce zvýšit sebevědomí jako mávnutí hůlkou

Fotografie: Alex Neman / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

S přibývajícím věkem ztrácí vlasy kvalitu, ztenčují se a snižuje se jejich množství. Vhodně zvolený účes však dokáže tyto vady zamaskovat a nebude přidávat zbytečné roky.

Zvýšená suchost, lámavost, úbytek vlasů, to vše jsou změny, kterým se mnoho žen vlivem stárnutí a hormonálních změn nevyhne. To však nikomu nemusí zabránit v tom, aby stárnul s grácií. Stačí se vyhýbat věcem, jež stárnutí vlasů ještě více zvýrazňují. Vhodně zvolený účes a barva vás mohou omladit i o mnoho let. Stačí se jen nebát změn. Účes, který svědčil vašim mladým vlasům, vás nyní může činit zbytečně starší.

Příliš dlouhé vlasy

Vlasy jsou korunou krásy a mnoho žen nedá dopustit na své krásné dlouhé vlasy. S přibývajícím věkem je však dobré lpění na dlouhých vlasech přehodnotit. Na dlouhých vlasech je jejich poškození vidět úplně nejvíce. Pokud kvalita vašich vlasů už není taková, jako bývala, jejich zkrácení vás zaručeně omladí a vlasy samotné budou v mnohem lepší kondici. Nemusíte jít hned na ježka, vlasy po ramena jsou ideálním kompromisem.

Tmavé barevné odstíny

Možná jste zvyklé celý život nosit tmavou barvu vlasů, možná se díky ní snažíte překrývat šediny, které přibývají. I když jsou tmavé odstíny krásné a mnoha ženám opravdu sluší, v pozdějším věku už byste se jim měly spíše vyhýbat. Tmavá barva kolem obličeje mnohem více upozorňuje na známky stárnutí, protože dokáže do popředí vytahovat stíny. Vrásky a nedokonalosti pleti jsou tak mnohem zřetelnější. Tmavovlásky by proto měly vyzkoušet o jeden až dva odstíny světlejší barvu, než je jejich přirozená.

Platinové a blond odstíny

Ani blonďatá barva není s přibývajícím věkem úplně ideální. Jednak odbarvování poškozuje vlasy, které v pozdějším věku mnohem hůř regenerují, ale i v obličeji budete působit příliš bledě a bez života. Pokud se blonďaté barvy nechcete vzdát, volte její tmavší a teplejší odstíny, jež můžete nechat těmi hodně světlými jen lehce promelírovat.

Používáte příliš mnoho vlasových produktů

Ve snaze zlepšit kvalitu svých vlasů používáte mnoho různých vlasových produktů. To však může mít v konečném důsledku opačný efekt. Přílišná péče je pro vlasy zatěžující a kýžený efekt se nemusí dostavit. Používejte jen menší množství osvědčeného šamponu a kondicionéru. Po ruce pak mějte vlasový olej, který předchází vysoušení. Ostatní produkty však používejte jen občas. Vlasy chraňte především před sluncem a zvykněte si v létě nosit pokrývky hlavy. Slunce zralým vlasům vůbec nesvědčí.

Máte poškozené vlasy, ale nic s tím naděláte

Vysoušení a žehlení vlasy poškozuje. Měly byste tak uvažovat o změně rutiny, na kterou jste si při úpravě vlasů zvykly. Zkuste co nejčastěji nechat vlasy uschnout přirozeně. Při používání kulmy a žehličky nezapomeňte vlasy ošetřit ochranným přípravkem na teplo. I tyto úpravy však provádějte výjimečně. Starší vlasy se už nedokážou tak dobře regenerovat a ocitnete se díky těmto nešetrným metodám v začarovaném kruhu poškozených vlasů.

starší žena si suší vlasy
Fotografie: Freepik

Zanedbáváte své šediny

Dnes je šedá barva vlasů v módě a nosí ji i ženy, které ještě zdaleka šediny nemají. Můžete tak toho využít a zbavit se barvení, jež vlasy poškozuje. O přirozené šediny je však třeba se o to více starat. Návštěva kadeřníka jednou za dva měsíce by pro majitelky přirozených šedin měla být samozřejmostí. Zanedbaný účes s šedou barvou vlasů vám totiž přidá opravdu mnoho let navíc. Takže šediny ano, ale nechte je pravidelně hýčkat svou kadeřnicí. Uvidíte ten rozdíl.

Zdroj: Twice