„Ještě není čas zemřít.“ 80letá žena se za 20 minut změnila k nepoznání, omládla o 30 let

Fotografie: Gaudencio Garcinuño / Creative Commons / Attribution-Share Alike 2.0

I žena z této proměny ví, že správně nanesený make-up a líčení vás omladí i o desítky let. Navíc to není žádná amatérka, líčí se celý život a bez make-upu nevyjde z domu.

Možná už jste slyšeli o známém americkém vizážistovi, který se proslavil proměnami především starších žen. Christopher Hopkins jim navrací zpět do tváře jejich krásu, již stále mají, ale už je věkem trošku zapadlá. V této proměně se však ukáže, kdo mu byl životní inspirací a proč se sám začal věnovat tomuto oboru. Jeho maminka Joann Hopkins se zvládne během dvaceti minut sama perfektně nalíčit.

Bez líčení nedá ani ránu

Natáčelo se u Christophera ve studiu. Tentokrát tu však není žádná cizí žena, která se těší na kouzelnou proměnu svého vzhledu. Dnes se přišla předvést jeho maminka, jež se i v 80letech denně líčí a bez make-upu nedá ani ránu. Její životní heslo vždy bylo: „Nemohu ovlivnit to, co se kolem mě děje, ale mohu ovlivnit to, jak vypadám.“

O módu se zajímá od mládí. Vypráví, jak za mlada přečetla každý módní nebo filmový časopis, který se jí dostal do ruky. Moc se jí líbilo, jak byly tyto modelky a herečky upravené a oblečené. Padesátá léta se navíc nesla v duchu elegantních a přiléhavých outfitů. Výrazné líčení pak bylo také v módě. Začala se postupně učit a zkoušet sama na sobě, co jí nejvíc sluší.

Díky účesu a líčení omládla o dvacet let

Sami se můžete ve videu přesvědčit, jak má vlastní líčení v malíku. Po nanesení make-upu, vytvoření lehkých kontur a nanesení pudru je hotový základ pro další líčení. K líčení očí používá černou tužku a tmavší stíny. Klobouk dolů, když si uvědomíme, že už ve svých letech nemá dobrý zrak, a oči si tedy líčí spíše po paměti. Pak už jen nanese zdravíčka, rtěnku a je hotovo.

Fotografie: Freepik

O mladistvý krátký rozcuch z přirozených šedin se pak postará její syn Christopher. Poté, co se jeho maminka nalíčí, jí syn vysekne poklonu a začne zpívat píseň Není čas zemřít. Jeho maminka se usmívá a rychle dodává, že opravdu není, protože tu má ještě hodně věcí, které musí udělat. A rozhodně byste podle vzhledu netipovali, že této ženě klepe osmdesátka na dveře.

Christopher se ještě podělil o příhodu, kdy jeho matka musela na operaci a jela nalíčená i na operační sál. Řekla, že pokud to z ní budou chtít sundat, ať to sundají, ale až když bude v narkóze. Christopher také přiznal, že kromě tohoto videa svoji maminku vlastně nikdy neviděl úplně bez make-upu. Je to jednoduše její celoživotní vášeň a chce se cítit krásná už od první chvíle, kdy ráno vstane.

Zdroj: Newsner