Líčení, které vám nezabere mnoho času

Občas se stává, že se na poslední chvíli dozvíme, že musíme vyrazit do společnosti. Počítáme každou minutu, ale přece jen se nám nechce jít ven s „nahou“ tváří? Máme triky, díky kterým vám líčení nezabere mnoho času.

Podkladová báze

Netrapte se s pracným vrstvením make-upu a různých pudrů, ale zvolte přípravek, který to zvládne všechno najednou. Ideální jsou vyhlazující, rozjasňující či matující báze. Vždy je dobré mít takový přípravek po ruce, práce pro tyto případy.

Tužka na oči

Místo složitého „stínování“ sáhněte po tužce na oči. Zvýraznění je, prohloubí a dosáhne téměř stejného efektu jako při nanášení očních stínů. Aby tužka nebyla příliš ostrá, můžete jí rozetřít do ztracena tyčinkou, která se používá na čištění uší. Dosáhnete kouřového efektu aniž byste dlouze stínovala.

Šikovná řasenka

Kvalitní kartáčky řasy obarví, prodlouží a zahustí téměř jedním tahem. Vychytané aplikátory na sebe „nabalí“ přesně takové množství barvy, které je potřeba, a řasy se tak neslepují.

Lesk na rty

Konturovací tužku můžete klidně vynechat a spíše než tmavou rtěnku zvolte barevný či bezbarvý lesk. Osvědčené jsou také tónované balzámy na rty. Lesky světlejších barev s vinylovým či třpytivým efektem rty navíc opticky rozšíří a dodají jim šmrnc.

Rychleschnoucí lak

Pokud stíháte a nějaká ta minutka navíc zbývá, rychle si nalakujte nehty. Protože, není čas na přesnou aplikaci výrazných odstínů, sáhněte po rychleschnoucím laku – bezbarvém nebo se třpytkami. Rozhodně tím nic nepokazíte a ruce získají pěstěný vzhled.

Fotografie publikována se svolením marin Photography/FreeDigitalPhotos.net