Líčení pod brýle – Jak na to?

Právě teď jsou moderní silné a velké obroučky brýlí ve všech možných barvách. Mnohým ženám navíc brýle velmi sluší a byla by škoda se pod ně vůbec nelíčit. Jak se pod brýle nalíčit, abyste nezkazila celkový dojem? To si rozebereme v dnešním článku.

Líčení pro krátkozraké

Vsaďte na sytost a lesk. Minusová skla totiž pohltí hodně barvy.

Světlé tóny – O zářivý pohled se postarají pudrové či krémové oční stíny v pastelových barvách, jako béžová, šeříková, růžová, stříbrošedá – nejlépe s jemným leskem.

Chytré stínování – Profi trik pro malé oči: na víčko naneste základní světlou barvu, záhyb vystínujte tmavě a směrem nahoru rozetřete stíny do ztracena. Pokud dáváte přednost kajalové tužce, použijte nejlépe šedou, hnědou nebo fialovou – a linky měkce rozetřete. Pro hezky otevřený pohled vytvarujte horní řasy kleštičkami a výrazně naličte černou objemovou řasenkou.

Leské akcenty – Pod obočí naneste špetku rozjasňovače. Oči opticky zvětší i bílá linka podél spodního víčka – pojí se totiž s očním bělmem.

Líčení pro dalekozraké

Matné barvy – Ideální jsou tlumené šedé a hnědé tóny, tmavě fialová a noční modř. Oční stíny můžete lehce protáhnout do stran. Vyvarujte se třpytek a metalických odstínů, ty by oči ještě rozšířily.

Rafinované orámování – Spodní vnitřní víčka zvýrazněte tmavou kajalovou tužkou, horní víčko pak černou linkou – to oči orámuje a „zatlačí“ jakoby do pozadí.

Pečlivě nalíčené řasy – Řasy obarvěte úsporně, ale maximálně pečlivě. Dbejte především na to, aby kartáček řasy čistě oddělil. Skla brýlí totiž zvětší každý drobeček barvy.

Pro každý tip dioptrických brýlí

Barevné obroučky = neutrální líčení

K výrazným a barevným obroučkám se nejlépe hodí diskrétní stíny v šedé, hnědé nebo béžové. Pozor také na kruhy nebo pytlíky pod očima.

Upravené obočí – Protože výrazné obroučky přitahují pozornost také k obočí, mělo by být vždy pečlivě upravené. Pomohou vám kartáčky, gely a tužky na obočí.

Rámcová kontrola – Železné pravidlo pro denní líčení: pokud máte brýle s širokými rámečky, namalujte si trochu silnější oční linku, tak oči více zdůrazníte. Tenké obroučky si pak žádají také jemné linky, aby poměr odpovídal.

Triky s korektory – Roll-ony proti kruhům a váčkům pod očima, a krycí korektory se vyplatí. Zamaskují nedokonalosti, kruhy pod očima a zároveň mírní stíny, které brýle vrhají.

Brýle na líčení – Pokud máte s líčením problém, pomohou vám speciální brýle. Skla jdou jednotlivě odklopit, takže jedno oko vždy dobře vidí.

Fotografie publikována se svolením imagerymajestic Photography/FreeDigitalPhotos.net