Jak si zachovat mladý vzhled až do zralého věku podle známé japonské kosmetičky Chizu Saeki

Fotografie: Depositphotos

Chizu Saeki byla japonská kosmetička a kosmetická poradkyně, která se svou profesí zabývala déle než 45 let a byla ve svém oboru velmi úspěšná.

Chizu totiž věřila, že každá pokožka dokáže s tou správnou péči vypadat mladistvě až do pozdního věku, a dokazovala to na svém příkladu. A to velmi úspěšně. Když v roce 2020 zemřela, bylo jí 77 let a nikdo by jí tento věk nehádal. Proslavila se v roce 2004, kdy vydala knihu s radami, jak se starat o pleť. Tato publikace se během několika dní stala bestsellerem nejen v Japonsku. Přinášela několik jednoduchých pravidel díky nimž je možné stárnutí zpomalit.

Naučte se mít rádi sami sebe, a to i bez kosmetiky

Zdá se to jako nesmyslné, ale je to vlastně ta nejdůležitější rada, jakou je možné dostat. Ten, kdo nemá rád sám sebe a svůj zevnějšek, může jen těžko chtít, aby se zalíbil druhým. Druhá část rady cílí na ty, kdo jsou zvyklí se líčit bez výjimky každý den. Jejich pokožka je tak stále pokryta vrstvou nejrůznějších zkrášlovacích kosmetických přípravků a nemá vůbec šanci si oddychnout a relaxovat. Je proto dobré jeden den v týdnu zcela vynechat veškeré líčení a nechat svou pleť odpočinout.

Fotografie: Pixabay

Vyvážená strava a dostatečný pitný režim

Možná se vám tato rada zdá v článku o udržení mladistvého vzhledu nepatřičná, ale věřte, že dehydratovaná pleť bez dostatečné a kvalitní výživy opravdu nevypadá dobře. Pokud své tělo ve snaze o mládí a krásu týráte jednostrannými a podvýživovými dietami, vězte, že bez zásahu plastického chirurga se ve zralém věku pravděpodobně neobejdete. Chizu Saeki ve své publikaci doporučuje pravidelné pití zeleného čaje, který je také častou ingrediencí pro přípravu kosmetických produktů.

Zdroj fotografie: Unsplash

Dopřejte si čas na dlouhou teplou koupel

Tak to je rada nad zlato. Tedy hlavně v našem uspěchaném světě. Pravdou ale je, že v Japonsku jsou dlouhé koupele v termálních pramenech zvykem od pradávna. Každý nemá v dosahu termální lázně, ale při trošce snahy si vystačíte i s vanou. Základem je zajistit, abyste nebyly vyrušovány okolím a mohly v klidu relaxovat. Napařte si celé tělo a ležet v teplé vodě tak dlouho, než ucítíte, že se vaše svaly uvolňují. Zlepšíte tak funkci lymfatických cest a pravidelná koupel vám také pomůže zbavit se stresu.

Fotografie: Freepik

Masáže pleti podle Chizu Saeki

Chizu Saeki také doporučuje pravidelné provádění těchto několika drobných masáží obličeje. Kůže se tak stane pevnější a odolnější vůči vzniku vrásek.

Každý z těchto cviků opakujte třikrát pomalými pohyby.

  1. Pomocí prostředníčku a prsteníčku na obou rukou lehce stiskněte kůži po stranách vašich úst.
  2. Jednou rukou lehce natahuje kůži na čele, jako byste se snažili vyžehlit vrásky, a druhou ruku mějte položenou na spánku.
  3. Oběma rukama přejíždějte po středu čela směrem nahoru a jemně tak masíruje kůži v místě, kde nejčastěji vznikají vrásky.
  4. Přejíždějte palci obou rukou po dráze obočí. Zamezíte tak brzkému vzniku vrásek u kořenu nosu.
  5. Položte oba palce za ušní lalůčky a kruhovými pohyby je masírujte.
  6. Prsty obou rukou jemně proklepávejte oblast brady a kolem vašich úst, jako byste hráli na klavír.
  7. Prostředníčky obou rukou položte na obočí a ostatní prsty nechte v přirozené poloze vedle nich. Jemným tahem roztahuje obočí od sebe.

Zdroj: TheJapanTimes