Jaké líčení zvolit do školy?

Každá slečna, která ještě navštěvuje školu, a to ať už základní, střední nebo vysokou zná ten pocit, kdy chce vypadat dokonale, ale ráno zaspí. V tomto ohledu tak nastává dilema, zda vyrazit nenalíčená, nebo to stihnout. Základy líčení lze provést velmi rychle, což často stačí. Zbytek se dá vždycky zvládnout již ve škole nebo cestou do ní. Pojďme se ale podívat na to, pokud se ráno vstává včas, a je na líčení dostatek času.

Jedno důležité pravidlo: Hlavně decentně

Škola je stále jenom škola, a tak i přesto, že je určitě správné vypadat dobře, je důležité působit hlavně přirozeně. Zatímco například ples je výjimečnou událostí, kdy je nutné si dát záležet, při líčení do školy často stačí pár minut. Základem by měl být jemný make-up, ve skutečně tenké vrstvě. Jeho odstín by měl plně korespondovat s odstínem pokožky, a to zvláště proto, aby vše vypadalo dokonale přirozeně. Stejně tak nic nezkazíte ani korektorem pleti, který taktéž dokáže zázraky, a to za minimum času.

Zvýrazněte oči, a samozřejmě i své obočí a řasy

Jakmile je pleť hotová, můžete přistoupit k líčení očí. Oblíbenou možností mohou být tekuté linky, ale opět v decentním provedení. Ty lze doplnit řasenkou, a následně přidat oční stíny. A jelikož oko ladíme celkově do tmavší barvy, je dobré se v tomto duchu držet i v případě očních stínů. Stačí pouze jemný náznak, a mělo by být hotovo. A pokud přemýšlíte také nad tím, jak zvýraznit rty, je správnou možností lesk, než se trápit se rtěnkou. Navíc je to i mnohem pohodlnější a rychlejší.

Co je při líčení ještě důležité? Uvědomit si, co nás ve škole čeká. Jestliže je první hodinou plavání či tělocvik, s největší pravděpodobností vyjdou veškerá snahy vniveč, jelikož následně vás bude čekat stejný proces znovu. I to pak může být důvod, proč to nepřehánět, a vsadit hlavně na přirozenou krásu, než na to, vypadat jako někdo úplně jiný.

Fotografie publikována se svolením patrisyu Photography/FreeDigitalPhotos.net