Osobnosti, které se rozhodly zůstat bezdětné, vysvětlují, proč tak učinily. Řada odpovědí překvapí

Fotografie: Depositphotos

Máme za to, že děti k úspěšné životní dráze tak nějak patří. Některé úspěšné celebrity si to však rozhodně nemyslí.

Ne vždy je mateřství naplněním základního životního instinktu. Zajímá vás, proč si nikdy děti nepořídila třeba Renée Zellweger, Oprah Winfrey, Dolly Parton, Cameron Diaz nebo Jennifer Lawrence? Seznamte se s jejich názory a zjistěte, proč děti zkrátka nepotřebují.

Renée Zellweger

V hledáčku lovců senzací se příliš neobjevuje. Naposledy bulvární novináře zaujalo její čtyřměsíční manželství s Kennym Chesneym. I tento rozchod se však obešel bez jakéhokoli bouřliváctví. A děti? O těch prý nikdy nepřemýšlela a mateřské ambice jí zcela chybí.

Helen Mirren

Tato nefalšovaná královna Hollywoodu uchvacuje svým šarmem již několikátou generaci. A na televizní obrazovce jí to stále sluší. A proč okolo ní nepobíhá banda malých capartů? Říká, že jí osud zkrátka nepřál. Stále čekala na toho pravého, s kým by si mateřství dokázala představit, ale bohužel nikoho nenašla.

Fotografie: Depositphotos

Oprah Winfrey

I když ve svých talk show či v rozhovorech ráda udílí cenné lekce mladým matkám, sama žádné děti nemá. Podle svých slov ji nikdy ani nenapadlo děti mít. Inu, každému zkrátka a dobře nejsou mateřské instinkty dány a Oprah Winfrey je dosti výraznou osobností i bez malých pokračovatelů rodu za sukní.

Kylie Minogue

Zazářila jako velmi talentovaná hvězda hudební scény, takže mateřství ji zkrátka tak nějak minulo. A i když o tom prý někdy přemýšlí, není si jistá, jestli by to vůbec zvládla. Nicméně dětem se nebrání, respektive ve svém věku počítá s tím, že pokud se dá s někým dohromady, bude už nejspíš děti mít. A my tedy doufáme, že z ní bude alespoň skvělá náhradní matka.

Jennifer Aniston

Už odmalička se vymezuje proti striktně rozděleným rolím mezi muži a ženami, takže se kvůli absenci mateřské role rozhodně necítí méněcenná. Podle ní nedělají z ženy její děti něco víc nebo naopak míň. A sama s nadsázkou říká, že toho porodila hodně (čímž myslela nejrůznější projekty nebo nezapomenutelné herecké role).

Fotografie: Depositphotos

Dolly Parton

Legenda country žila vždy nevázaným životem, ve kterém by jí děti spíše překážely. A svou mateřskou roli si užívá i u svých bratrů a sester, kteří ji zásobují množstvím svých vlastních ratolestí. Svoje děti tedy rozhodně nepotřebuje.

Cameron Diaz

Tahle úspěšná herečka se zase v tomto ohledu bojí zodpovědnosti. Říká, že pokud máte děti, přebíráte zodpovědnost i za jejich životy, a na tuhle roli se prý necítí. Navíc takový život vnímá jako mnohem jednodušší. Naplnění mateřské role jí podle všeho nechybí.

Jennifer Lawrence

I když je poměrně mladá, už se může pyšnit držením Oscara. Jako malá holčička neustále toužila po tom být matkou, ale tyto touhy se s přibývajícími léty postupně vytrácely. Podle svých slov je tím cítí trochu znepokojená a nechává prozatím všemu otevřený konec. Takže kdo ví, možná se jejích potomků ještě dočkáme.

Dita von Teese

Tuhle královnu burlesky poznáte na ulici na první pohled podle jejího vintage oblečení. I když děti chtěla, nakonec se vdala za muže, který tyto tužby neměl. Takže se jich vzdala také. A podle ní je vše v pořádku. Necítí se být méně člověkem jen proto, že nedala život další generaci.

Katharine Hepburn

Tato nádherná herečka nikdy nechtěla být matkou, a to jednoduše proto, že se místo toho snažila soustředit sama na sebe a zdokonalovat se. Uznáváme, že na mateřské dovolené nelze o sebezdokonalování příliš mluvit, když máte na starost malého človíčka. Katharine o sobě také řekla, že by byla hrozná matka, protože sama sebe vnímá jako velmi sobeckou.

Zdroj: Marie Claire