Vyhněte se po čtyřicítce věcem, které vás zbytečně dělají starší

Fotografie: Freepik

Ukážeme vám, jaké chyby nejčastěji dělají ženy po čtyřicítce, co se týče oblečení a výběru jeho barev. Některé barvy zvýrazní vaše přednosti, jiné vás učiní starší a některé barvy mohou být dokonce vulgární.

Špatným výběrem je fialová nebo světle růžová barva

Nachová přidá pokožce bledost. Jestli máte pleť světlejší barvy, fialovou barvu rozhodně neoblékejte. Budete vypadat mnohem starší, než jste. Lépe uděláte, pokud si vyberete oblečení v pastelových barvách.

Světle růžová také nebude dobrým výběrem, protože tato barva může vypadat vzdorovitě. Pro ženy, kterým je více jak 40, je vhodnější spíše bledě růžový odstín. Neměly byste zapomínat také na červenou klasiku, která sluší ženě v každém věku a působí jasně a žensky.

Absolutně se nehodí čistě bílá ani odstíny tmavě zelené

Chybu uděláte, když si na sebe vezmete tmavé oblečení, konkrétně odstíny tmavě zelené. Přidají ženám několik let a tato barva je zbytečná pro ty, které chtějí vypadat mladší. Naopak světle zelená, mentolová nebo limetková oživí váš vzhled a bude působit svěžeji a zdravěji.

Hnědá je sice přírodní barva, ale také nesluší každému. Mladý dívkám přidá na věku, což je pro starší ženy nežádoucí. Samozřejmě se hnědé barvě nevyhýbejte úplně, sladit můžete doplňky. Ideálně se zaměřte na odstín kávově hnědé.

Pokud máte rády bílou barvu, zbystřete. Není to vhodná barva oblečení, i když ji spousta lidí rádo obléká. Pokud ale nemáte dokonalou pleť a obličej, může jen uškodit. A věkem totiž začíná pleť žloutnout a bílá barva tento problém ještě zvýrazní. Nejlépe uděláte, pokud si pořídíte oblečení v různých variantách bílé:

  • Krémová
  • Perleťová
  • Slonová kost

Černá barva sluší každé ženě, protože opticky zeštíhluje. Také ale ženy učiní starším. Odstíny černé a šedé barvy rozhodně nepatří do šatníku moderní ženy. A pokud jste opravdu zatížené na černou a jinou barvu oblečení si neobléknete, zkuste alespoň barevné doplňky, které váš outfit zvýrazní.

Dávejte si pozor nejen na barvu oblečení, ale také na délku sukní nebo správnou obuv

Pozor si ale dávejte také například na délku sukní. Pokud je vám více než 40, neznamená to, že máte zákaz nosit krátké sukně. Jestli máte pěkné nohy, proč je neukázat? Sukně s délkou po kolena určitě udělá lepší dojem než dlouhá až po kotníky, ve které vám navíc může být horko. Naopak minisukně přenechejte mladším generacím.

Správným výběrem bot také upoutáte pozornost. Dávno pryč jsou doby, kdy musí i zdravotní obuv vypadat jako po babičce. Podpatky se ale nedají nosit celý život, protože jsou z nich nohy bolavé a postupem času vám bude pohodlnější obuv na běžné nošení, kterou využijete do města i na schůzky.

Obuvnické firmy už mají takové spektrum nabídek, že si určitě vyberete ty správné boty, ve kterých se budete cítit jako v bavlnce, nebudou stát tisíce korun a navíc budou vzhledově vystihovat váš styl oblékání.