Pravidlo jedné hodiny aneb jak efektivně zhubnout díky chůzi

Fotografie: Freepik

Zaručených návodů na to, jak zhubnout, existuje celá řada. Můžete vynechat všechny sacharidy, jíst pouze bílkoviny nebo 3 jablka denně. K tomu přidejte 2x týdně posilovnu, každý den kardio cvičení a výsledky prý na sebe nenechají dlouho čekat.

Jestli už jste tyto (nebo jiné) diety někdy zkusili, určitě vám dříve nebo později došla motivace, takovýto životní styl dále udržovat. Vrátili jste se do starých kolejí a dočasně shozená kila se objevila zpátky. Čtěte dále a dozvíte se, jak zhubnout, a přitom se neomezovat v jídle.

Fotografie: Freepik

Chůze dokáže zázraky

Odborníci doporučují ujít denně alespoň 10 000 kroků. Chůze je vynikající formou cvičení, která pomáhá při hubnutí a poskytuje další zdravotní benefity. I když plno lidí stále nepovažuje chůzi efektivní pohyb při hubnutí, opak je pravdou. Je to jednoduchý způsob, jak spálit kalorie a udělat něco pro své zdraví.

Vzhledem k tomu, že je chůze přirozeným pohybem, je vhodná i pro lidi s nadváhou nebo s bolavými klouby. Počet spálených kalorií závisí na mnoha faktorech, zejména na vaší hmotnosti a rychlosti chůze.

A co víc, i já jsem hledala způsob, jak jednoduše zhubnout, aniž bych si musela odpírat své oblíbené, občas nezdravé, jídlo. A při svém hledání jsem narazila na svědectví lidí, kteří zhubli právě tím, že do svého každodenního života zařadili právě chůzi.

Jedna hodina denně stačí

Jejich tajemstvím bylo, zařadit do svého života každý den alespoň hodinu chůze. A ono to opravdu funguje. Hodinová chůze každý den pomůže spálit kalorie, zrychlit metabolismus, a tím zhubnout. Jediným problémem může být lenost. Odhodlejte se tedy každý den vylézt ven a hodinu chodit. Kráčejte svižně, rychlostí 4-6 kilometrů za hodinu. Vaše kondice se bude postupně zlepšovat a trasu, kterou jste dříve ušli za hodinu, nyní zvládnete za 50 minut. Ale pozor, nezapomínejte, že stále musíte chodit 60 minut.

Fotografie: Freepik

Výsledky na sebe nenechají dlouho čekat

Po měsíci se vaše tempo znatelně zvýší, sníží se zadýchanost a únava. Někdo v této fázi přejde z chůze do běhu. Ale není to nutné. Postupujte podle svých pocitů. Tato metoda pomáhá spalovat tuky na nohou, ale i na břiše. Díky tomu během 3 měsíců zhubnete, i když nebudete držet žádnou dietu. Na závěr ještě pár tipů od „zkušených chodců“:

  • Noste s sebou láhev vody, nenechte své tělo žíznit.
  • Jestli vás nebaví chodit jen tak, poslouchejte během chůze svou oblíbenou hudbu nebo například stále oblíbenější podcasty.
  • Vezměte na procházku partnera či kamarádku a zabijte tak dvě mouchy jednou ranou. Popovídáte si, a ještě uděláte něco pro své zdraví.