Čištění pračky levně a efektivně za pomoci osvědčených metod

Dávno jsou pryč doby, kdy hospodyňky praly prádlo v ruce, nebo dokonce na valše. Moderní doba nám umožnila pořídit si do domácností spotřebiče, které nám práci značně zjednoduší a ušetří i čas. Jsou to právě pračky, které jsou neskutečným pomocníkem současných žen pečujících o domácnost.

Mnoho lidí ale zapomíná na pravidelnou údržbu pračky. Ta je důležitá především proto, aby spotřebič nevypověděl službu předčasně a byl funkční co nejdéle. A hlavně, aby dobře pral. Jak na to v pouhých pěti minutách?

Fotografie: Freepik

Časté potíže spojené s užíváním pračky

Podstatné je, jaká voda je přiváděna při praní do vaší pračky. Pokud se bude jednat o vodu tvrdší, je možné, že se bude více tvořit vodní kámen, který může váš domácí spotřebič poškodit. Rovněž se ve filtru pračky mohou ukládat nečistoty, které přívod vody například i ucpou. Proto je nezbytné se pravidelně o pračku starat.

Jaké metody k čistění pračky použít?

Jistě jste někdy narazili na populární reklamu na čistící prostředek Calgon do pračky. Ten se však vyrábí s příměsí chemických látek, a ještě k tomu je celkem drahý. My vám poradíme prostou a zcela ekonomickou metodu, která pomůže stejně, jako tento referovaný prostředek. A je čistě na přírodní bázi, což je skvělé.

Fotografie: Freepik

K vyčistění pračky je zapotřebí pouze citronové soli, tu je možné zakoupit v prodejnách drogerií, nebo specializovaných obchodech. Pro standardní pračku, do které se vejde 3 a půl kila prádla postačí čtyři sáčky citronové soli o hmotnosti 15 gramů.

Jak postupovat při čistění pračky citronovou solí?

Citronovou sůl o potřebném množství nasypejte do zásuvky na prací prášek a zapněte pračku na prázdno. Cyklus zvolte maximální, a to alespoň na 90 stupňů Celsia. Tento přírodní zázrak je schopný odstranit usazený vodní kámen a je šetrný k životnímu prostředí, což je jeho skvělá přidaná hodnota.

Úvodní Fotografie: DepositPhotos