Usnadněte si úklid koupelny díky několika snadným fíglům

Fotografie: Freepik

Pokud toužíte po krásné a čisté koupelně, pak je dobré znát tipy, které používají hospodyňky na celém světě. S jejich pomocí můžete docílit čistoty a ušetřit své peníze za drahé prostředky.

Pokud je pro vás čištění koupelny velice únavné a přesto neefektivní, je možné, že se dopouštíte chyby. Nebo možná jen neznáte speciální typy, které vám pomohou čištění si usnadnit. Velmi chytré praktické tipy vhodné pro každou koupelnu uvádíme níže. Rozhodně doporučujeme, abyste je vyzkoušeli!

Jak vyčistit zrcadlo?

Vyčistit zrcadlo tak, aby se krásně lesklo a bylo bez šmouh, je práce leckdy úmorná. Příště si připravte černý čaj – do jednoho hrnku ale dejte rovnou tři sáčky černého čaje. Poté touto směsí zrcadlo nastříkejte a následně setřete papírovými ručníky nebo novinami.

Fotografie: Freepik

Lesk a krása zrcadla

Dalším skvělým tipem pro krásné a zářivé zrcadlo je použití směsi tekutého mýdla a octa. Smíchejte je v poměru jeden díl mýdla a dva díly octa. Na zrcadlo nanášejte houbičkou.

Zbavte se vodního kamene

Skvrn od tvrdé vody z kohoutku se můžete snadno zbavit tak, že je potřete citronovou šťávou. Nechte 30 minut působit, pak setřete. Stejného efektu docílíte použitím bílého octa.

Příslušenství

Pokud si chcete usnadnit drhnutí, můžete spoustu věcí umýt v myčce. Jen si dejte pozor, aby nebyly hliníkové nebo dřevěné – tyto materiály je možné v myčce zničit.

Fotografie: Freepik

Zbavte toaletu vodního kamene

Jednoduše nalijte klasický kuchyňský ocet do nádržky a nastříkejte na postižená místa v záchodové míse. Nachází-li se vodní kámen pod okrajem záchodové mísy, namočte toaletní papír do octa a umístěte ho pod okraj. Nechte chvíli působit, pak vyčistěte kartáčkem na zuby.

WC kartáč

Postačí, když kartáč namočíte do nádoby s univerzálním čističem.

Filtr sušičky

Vyjměte jej, odstraňte z něj zbytky a vyperte.

Zdroj: Mollymaid