Koupelnový nábytek – praktické tipy pro jeho výběr

Koupelnový nábytek se výrazně podílí na celkovém vzhledu koupelny a zaujímá tak roli nejen praktickou, ale i estetickou. Při jeho výběru musíme zvážit nejen otázku designu, ale především materiálu. Ten by měl hravě odolat zvýšené vlhkosti, která je v tomto interiéru na denním pořádku.

Jestliže zvažujete renovaci vaší koupelny a součástí přeměny má být i zbrusu nový nábytek, pak se vám náš dnešní článek zaručeně bude hodit. Nejenže si v něm společně řekneme, z jakých materiálů můžete v současné době vybírat, ale zároveň vám poradíme, jakým směrem se při výběru koupelnového nábytku vydat.

Koupelnový nábytek – materiály

Koupelnový nábytek se v současné době vyrábí z několika materiálů. My se v následujících řádcích společně podíváme na ty nejčastější a zmíníme si jejich pro a proti.

  • MDF (polotvrdá dřevovláknitá deska)

    MDF představuje alternativu masivního dřeva a jedná se o nejčastěji používaný materiál pro výrobu nábytku do koupelny. Díky struktuře desek je možné povrch upravit mnoha způsoby, přičemž nejčastější finální úpravou je lakování nebo fóliování. Největší výhodou MDF desek je jejich výborná tvarovatelnost.

  • LTD (laminovaná dřevotřísková deska)

    Základem LTD desek jsou DTD desky polepené dekoračním laminovacím papírem, které se následně zalijí melaminivou pryskyřicí a poté zalisují. Výhodou tohoto materiálu je možnost výroby nábytku různorodé šíře (ideální je šířka 16mm).

  • DTD desky dýhované (dřevotřískové desky)

    DTD desky jsou obyčejné dřevotřískové desky, které se samy o sobě k výrobě nábytku do koupelny nepoužívají. Na DTD desky se během procesu dýhování nalepí tenký plát dřeva (dýha). Jedná se o kvalitní a velice oblíbenou alternativu, za nevýhodu lze označit vyšší cenu.

I na maličkostech záleží

Vybíráte nový koupelnový nábytek? Pak vám doporučuje pořídit si takový, který nestojí přímo na zemi, ba naopak je opatřený nožičkami. Nejenže si tak usnadníte následný úklid koupelny, ale zároveň předejdete možnému znehodnocení nábytku vlivem vlhkosti. Zajímejte se rovněž i o materiál, ze kterého jsou nožičky vyrobené – pamatujte, že by měly být odolné proti rzi.

Obrázek: pixabay.com