Odstraňte nepříjemný zápach v koupelně a na toaletě během chvilky. Fígle zkušených uklízeček vám s tím pomohou

Fotografie: Freepik

Udržování čistoty v těchto místnostech je důležité, ale velmi obtížné. Když si myslíte, že vás nemůže nic zaskočit, objeví se nepříjemný zápach bez příčiny.

Co si budeme povídat. Koupelna a toaleta jsou místa, která jsou nezbytná pro každé slušně bydlení, používají je všichni, ale do úklidu se nikomu nechce. Zápach může mít několik příčin. Často se objevuje v koupelnách, do kterých nevede žádné okno a dveře jsou po celý den uzavřené. Svou neblahou úlohu také může hrát zanesený odpad nebo koš se špinavým prádlem. Pro odstranění zápachu postačí dodržovat jen pár jednoduchých pravidel a zápach zmizí.

Nevětrané prostory prostě zapáchají

Koupelna je velmi vlhké prostředí, ve kterém se daří bakteriím a plísním všeho druhu. Pokud má možnost větrání, větrejte každý den alespoň pár minut. V létě klidně nechte okno pootevřené pořád. Horší je to u koupelny, která okno nemá. Tam bude třeba investovat do kvalitní ventilace. V každém případě nezavírejte dveře do koupelny, pokud to není vyloženě nutné. Nenechávejte zbytečně v koupelně vlhké věci. Prádlo sušte v jiné místnosti nebo venku.

Fotografie: Freepik

Zanesený odpad může silně zapáchat

To asi není žádná novinka. Odpady, které se dlouho nečistily, opravdu libě nevoní. Je to kvůli bakteriím, které si z vašich trubek udělaly prolézačky. Rozeberte sifony a odstraňte z nich všechny zachycené nečistoty. Před spaním pak do každého odpadu nalijte dva až tři litry vinného octa, odpad zašpuntujte a nechte ocet působit přes noc. Ráno pak do každého odpadu nalijte dva až tři litry horké vody. Ocet má silnou antibakteriální a odmašťovací schopnost a díky tomu zbaví odpady zápachu.

Fotografie: Freepik

Citron má sílu i krásně voní

Pokud už se vlhkost ve vaší koupelně projevila i fleky na dlaždičkách či smaltu a tmel je také spíš šedý než bílý, vezměte na pomoc citron a případně i sodu. Vyrobte si z citronové šťávy a sody pastu a použijte ji místo písku na čištění koupelny. Citron se sodou je přírodní čisticí prostředek, který neutralizuje nepříjemné pachy a zanechá příjemnou citronovou vůni. Pro delší účinek pak můžete povrchy ještě otřít saponátem.

Fotografie: Freepik

Občas trošku pracího gelu do nádrže

Pokud je vaše toaleta perfektně čistá, pokusili jste se ji také propláchnout octem a pravidelně větráte, neměli byste mít se zápachem problémy. Pokud chcete vzduch přece jen trochu osvěžit, ale kupované osvěžovače vám nevyhovují, můžete občas do nádrže toalety kápnout trochu gelu na praní. Ten je těžší než voda a klesne ke dnu. Při každém spláchnutí pak do mísy steče jemně parfémovaná voda, která provoní celou místnost.

Zdroj: Goodhousekeeping