Vyčistěte koupelnu od plísní, choroboplodných zárodků a ostatních nečistot snadno v několika jednoduchých krocích

Fotografie: Freepik

Úklid koupelny nepatří zrovna k oblíbeným činnostem. Proto jistě využijete praktické rady, jak se zbavit plísní, choroboplodných zárodků a skvrn snadno, rychle a efektivně.

Začněte u sprchy a vany. Dokonce i sprchovou hadici je nutné občas vyčistit od vodního kamene, naplňte proto igelitový sáček vodou s trochou octa, vložte do něj hlavici a zajistěte gumičkou. Nechte roztok působit celou noc. Ráno už jen stačí sáček odejmout a hlavici opláchnout vodou. Sprchové závěsy můžete vložit do pračky se starými ručníky.

Fotografie: Freepik

Soda a ocet jsou univerzální čističe

Pokud chcete vydrhnout dveře od sprchy, připravte si pastu z bílého octa a jedlé sody. Naneste ji na dveře a nechte asi hodinu působit. Pasta bude trochu šumět, proto si vezměte gumové rukavice. Poté dveře otřete hadříkem z mikrovlákna. Vanu je třeba mýt alespoň jednou týdně. Není nutné používat speciální přípravky, teplá voda a libovolný čisticí prostředek ji rozzáří stejně dobře.

Vezměte na pomoc starý kartáček na zuby

K čištění spárů kachliček nebo jiných špatně přístupných míst využijte starý zubní kartáček. Namočte ho do bělidla a vydrhněte potřebná místa. Pokud používáte bělidlo, nezapomeňte v koupelně větrat. Pro vyčištění samotných kachliček vám poslouží jednoduchý trik. Rozetřete na ně čisticí prostředek, napusťte vanu horkou vodou až po okraj a nechte páru udělat svou práci. Za dvacet minut můžete kachličky otřít bavlněným hadříkem. Pokud máte kachličky i na stropě, použijte mop.

Fotografie: Freepik

Nezapomeňte na umyvadlo a ručníky

Dřez nejsnáze vyčistíte, když do odtoku nasypete jedlou sodu a zalijete ji octem. Směs začne šumět a rozpustí nečistoty. Poté umyvadlo spláchněte horkou vodou a vydrhněte kartáčem od skvrn. Ocet můžete použít také na kovové části. Jedlou sodou můžete vyčistit i toaletu. Stačí do ní nasypat jeden sáček, nechat chvíli působit a spláchnout. Přidat můžete i trochu bělidla a vydrhnout štětkou, po každém čištění ale toaletu nezapomeňte spláchnout. Otřít byste měli i nádržku z vnitřní strany.

Ručníky a osušky byste měli měnit jednou za 3–4 dny. Stačí je klasicky vyprat v pračce samostatně nebo s podobně barevným prádlem. Mokré ručníky vysušte nejlépe na vzduchu. Po každém otření je také nechte důkladně uschnout, aby se v nich nedržela plíseň. Nezapomeňte vyčistit také kovové držáky, na které je zavěšujete. Dodržovat byste také měli pravidlo, že se ručníky nikdy nemají věšet do blízkosti toalety.

Zdroj: Goodhousekeeping