Obyčejná houbička na nádobí, jak ji neznáte. Ušetří čas i peníze

Fotografie: Freepik

Že se houbička nehodí k ničemu jinému, než je pouhé mytí nádobí? Rozhodně nemáte pravdu, protože jde o skvělý předmět s mnoha způsoby využití v rámci celé domácnosti.

Odlakovač

Houbičku jako praktický odlakovač jistě ocení hlavně milovníci laků na nehty se třpytkami. Ty se totiž velmi rády zachytávají naprosto všude a na obyčejném vatovém tamponku nechtějí držet. S pomocí houbičky však získáte jemně hrubý povrch, kam každá třpytka zapadne a už se nedostane pryč.

Čištění semišových bot

Pro čištění bot či jiných předmětů se semišovým povrchem je nejlepší speciální kartáč. Když ho ale nemáte při sobě, výborně využijete také obyčejnou houbičku z její měkčí strany.

Voňavé mytí nádobí a uklízení

Pro příjemnější práci s houbičkou během mytí nádobí i běžného uklízení dosáhnete s pomocí jednoduchého triku. Stačí na houbičku přidat pár kapek esenciálního vonného oleje podle vašeho výběru a máte vystaráno. Skvělou volbou je například máta, eukalyptus či citronový olej.

Čištění mikrovlnné trouby

Pro perfektní vyčištění mikrovlnné trouby využijete houbičku hned dvakrát. Nejdříve ji namočte, opatrně vyždímejte a na chvíli vložte do mikrovlnky, kterou zapnete. Dojde k uvolňování páry, která pomůže uvolnit zašlou špínu. Až následně mikrovlnnou troubu otevřete, stačí jen vzít houbičku a otřít veškeré vnitřní povrchy. Dávejte však pozor, ať se nespálíte o horkou páru.

Fotografie: Pixabay

Praktický chladící prvek

Dalším poměrně netradičním využitím obyčejné houbičky je možnost chlazení. Namočte houbičku do vody a vložte do mrazáku. Následně ji vložte do igelitového sáčku a využívejte jako chladící podložku pro uchování čerstvých potravin a studených nápojů. Nemusíte tak kupovat žádné drahé speciální polštářky a zbytečnosti, které využijete jen párkrát za rok.

Na čištění těžko přístupných míst

Pro pohodlné a zároveň efektivní vyčištění těžko přístupných míst využijete také obyčejnou houbičku. Na spáry v oknech si vytvořte do houbičky zářezy, které budou kopírovat dané linie.

Následně se s ní dostanete i tam, kam běžně nemůžete. Podobný postup zvolte i při čištění radiátorů či nejrůznějších větracích mřížek, kam bývá komplikovaný přístup, což značně ztěžuje celý proces úklidu.