Dřívější vyumělkovanost účesů už je dávno z kurzu. Přehnaná pečlivost už vlasům nelichotí

Fotografie: scott feldstein / Creative Commons / Attribution 2.0

Někdo rád experimentuje a bude mít každých pár měsíců jiný účes. Některé ženy si však zvyknou na jeden, který nosí desítky let. Podívejte se, jestli ten váš už dávno nevyšel z módy.

V současnosti se do popředí dostává trend přirozenosti jak ve střihu vlasů, tak i v úpravě vlasů. Dřívější vyumělkovanost a někdy až kýčovitost už je z kurzu. Cokoliv, co působí na vlasech nepřirozeně, s tím dnešní móda opravdu šetří. Podívejte se, jestli nejste stále v zajetí trendů, které už dávno patří do dob minulých.

Trvalá je stále v kurzu, ale trochu jinak

Tato prastará metoda úpravy vlasů se těší oblibě i dnes. Technologie vlasové úpravy se však o dost vylepšila, a tak trvalá už neničí vlasy tolik jako dříve. Pokud jste příznivci kudrlinek, můžete u nich zůstat. Ale pozor, malé kudrlinky už nejsou trendy. Vlasy si proto nechte natočit do větších vlnek a noste ji jen na delších vlasech. Krátká trvalá „na beránka“ už se prostě nenosí.

Fotografie: Freepik

Mikádo ano, ale jen to rozverné

Možná si vzpomenete na Victorii Beckham, kterou jsme svého času neviděli jinak než v přísně střiženém tupém mikádu. Taková příliš ostrá „geometrická“ úprava vlasů se však již dávno nenosí. Přísnost a upjatost dřívější doby střídají méně přísné, mladistvější a přirozenější účesy. Mikáda se však určitě vzdávat nemusíte. Mnohem víc in však budete, pokud si středně dlouhé mikádo natočíte do jemných vln.

Vysokým culíkům a drdolům už odzvonilo

I v této úpravě vlasů se začala projevovat dnešní větší touha po volnosti a přirozenosti. Přísně vyčesané culíky nebo drdoly, ze kterých netrčel ani vlásek, už jsou dnes považovány za příliš formální. Vede přirozenější sepínání vlasů, a to ve spodní části hlavy. Uvolněné prameny také nebudou nikoho pohoršovat. Nesnažte se je však natáčet, lakovat, ani nijak jinak stylizovat. Umělost na vlasech v jakémkoliv směru se dnes nenosí.

Fotografie: Freepik

Složité krátké vlasy s velkým objemem

Velké vlny kolem obličeje a vlasy sestříhané do mnoha vrstev už jsou opravdu z módy. Tyto účesy působí velmi vyumělkovaně a nepřirozeně, přitom jsou stále ještě k vidění. Je to trochu škoda, protože celkově přidávají roky a při jejich úpravě se často nevyhnete silné vrstvě laku, aby vše drželo tak, jak má. Stejně mimo jsou také podtočené ofiny nebo ty šikmé, které dosahují téměř po bradu.

Melírování i barvení ano, ale s větší přirozeností

Výrazný melír nebo pruhy ve vlasech už vyšly z módy. Ombré i balayage by měly působit co nejpřirozeněji, bez viditelných barevných přechodů. Stejně tak už se barevně nezdůrazňují kořínky nebo konečky vlasů. Nefrčí už ani výrazné barvy v neonových odstínech. Všechny vlasové trendy tak míří k co nejpřirozenějšímu a uvolněnému stylu. I přes to však vězte, že pokud vám váš účes a úprava vlasů vyhovuje, nemusíte hned běžet ke kadeřnici, aby vám udělala účes podle poslední módy. Nejdůležitější vždy je, abyste se vy cítily dobře, pohodlně a sebevědomě.

Zdroj: Brightside