Zbytečné chyby při hygieně v koupelně, kterých se každý den pravděpodobně dopouštíte i vy

Fotografie: Freepik

Zaměřte se na své hygienické návyky. V koupelně obvykle děláme časté chyby, díky kterým své celkové hygieně rozhodně nepomáháte.

Základním pravidlem, které je vštěpováno již malým dětem, je osobní hygiena. Právě péče o tělo a hygienu je základním pravidlem dnešního světa. Dodržujete ale všechny hygienické návyky přesně tak, jak byste měli? V koupelně možná děláte tyto základní chyby.

Jak ukončujete pravidelné čištění zubů?

Častou chybou je vyplachování úst vodou po dokončení čištění chrupu. Zubaři přitom jasně doporučují zubní pastu pouze důkladně vyplivnout a zbytek pasty nechat na zubech a dásních. Kloktáním vody totiž snižujete preventivní účinek zubní pasty, která může chránit vaše zuby ještě mnohem delší dobu. Navíc zubní pasta obsahuje fluorid, což je složka, která dokáže váš povlak zubů skvěle udržet v čistotě. Zapomeňte proto na kloktání čisté vody.

Fotografie: Freepik

Jak často myjete svůj kartáč na vlasy?

Kartáč na vlasy či hřeben je skutečným rájem pro množení bakterií. Abyste bakteriím a mikrobům ztížili jejich množení, dbejte na hygienu nejen svou, ale i předmětů, které k hygieně používáte. Po každém česání nezapomeňte vyndat všechny vlasy z kartáče a vyhodit je. To však k dokonalé hygieně nestačí. Každý týden byste měli svůj hřeben také pečlivě umýt a vysušit, abyste se zbavili veškerých škůdců.

Jak se staráte o ručníky a osušky v koupelně? Praní osušek se doporučuje každý týden, i když se totiž sušíte ručníkem po koupeli již čistí, přesto se mohou do vláken zachytit mikroby nebo bakterie. Pozor si dávejte také u skladování ručníků. Nejlepší formou skladování je mimo koupelnový prostor. V koupelně je totiž přirozená vlhkost po celou dobu, a tak se do složených a nadýchaných ručníků může jednoduše dostat bakterie nebo jiní škůdci.

Vytrháváte si chloupky z nosu? Škodíte tak svému zdraví

Chlupy trčící z nosu sice nejsou příliš estetickou záležitostí, z nějakého důvodu se však v našem nose jistě tvoří. V nose rostou chlupy hlavně z toho důvodu, že zabraňují prachu a ostatním nečistotám ve vstupu do nosu a dále do těla. Proto pokud při vaší hygieně vytrháváte chlupy z nosu, zbystřete a raději si to příště rozmyslete.

Fotografie: Freepik

Mytí rukou v teplé vodě máme už z dětství v hlavě zakódované jako mnohem lepší, než mytí rukou ve vodě studené. Teplá voda by podle lidových doporučení měla lépe bojovat s bakteriemi, to však není pravda. Bakterie se ničí až ve chvíli, kdy má voda 100 °C, což rozhodně není teplota pro mytí rukou. Proto raději myjte ruce delší dobu ve studené vodě.

Nanášení deodorantu hned po sprše nemá žádný účinek

Sprchujete se ráno ve spěchu a pro zabránění pocení používáte deodorant nebo antiperspirant hned po sprchování? Pak věřte, že to nemá žádný smysl. Jedině na suché pokožce se lépe složky deodorantů rozvinou a dokáží zabránit potu. Navíc po horké sprše jsou póry vaší kůže roztažené, a tak do svého těla pouštíte zbytečně moc chemických složek při aplikaci deodorantu hned po koupeli.

Když se pustíte do úklidu celé koupelny, měla by být místnost více vytopená. Překvapí vás, jak se dlaždice mnohem lépe drhnout a spáry mezi dlaždicemi se mnohem snadněji čistí. Proto si naplánujte úklid koupelny například po vaší horké koupeli, teplo dokáže s čistotou vaší koupelny divy.

Zdroj: TheHealthy