Krásný dekolt do plavek: Účinné a jednoduché způsoby, jak přirozeně zvětšit poprsí

Fotografie: Depositphotos

Pokud je vaším tajným snem mít větší a pevnější poprsí, nemusíte hned na plastickou operaci. I v domácích podmínkách s tím můžete něco dělat.

Zatímco některé ženy příroda obdařila bujným poprsím, jiné takové štěstí nemají. Pokud zrovna netoužíte po nějakých extrémech a stačí vám poprsí pouze mírně zvětšit a zpevnit, abyste byly spokojené, potom na tom můžete zapracovat i samy doma. Vyžaduje to sice trpělivost a čas, nicméně první výsledky zaznamenáte dřív, než byste čekaly.

Co ovlivňuje velikost prsou

Velikost a tvar prsou závisí na mnoha faktorech. Zprvu jde především o genetiku a stravu. Během těhotenství a později stárnutí vstupují do hry především hormony. Poprsí se tedy během života ženy postupně mění a nebudeme si nic nalhávat, čím je žena starší, tím více ji začnou, kromě velikosti, trápit i povislá prsa.

Zdá se, že plastická operace je nejjednodušším řešením, pokud je žena s poprsím opravdu nespokojená. Stále se však jedná o zásah, který má svá rizika, nehledě na finanční nákladnost těchto operací. Povolenému svalstvu jde totiž pomoci i specifickými cviky. Pokud dodržíte pravidelnost, uvidíte, že vaše prsa budou pevnější, ale díky posíleným prsním svalům i větší a pěkného tvaru.

Zpevňující cviky

Lehněte si na záda. Nohy jsou pokrčené v kolenou a chodidla opřená o zem. Do každé ruky vezměte činku a předpažte. Ruce jsou natažené před tělem. Nyní zatáhněte břišní svaly a bradu přibližte ke krku. Pokrčte ruce v loktech a přitáhněte je podél těla. Při cvičení byste měly cítit sval, který vede od podpaží k prsu. Cvičte 12 cviků ve třech sériích. Pokud nemáte činky, můžete si naplnit plastové lahve vodou, poslouží stejně dobře.

Fotografie: Freepik

Další účinné cvičení je odtahování se od zdi. Stoupněte si čelem ke zdi na délku paže. Dlaně položte na zeď ve výšce hrudníku, zapřete se o ruce a pomalu se přibližujte ke zdi, dokud se jí vaše hlava skoro nedotkne. V podstatě jde o takový klik vestoje, při němž posilujete prsní i zádové svaly. Proveďte 15 opakování.

Další účinný cvik jsou klasické kliky. Pokud jsou pro vás příliš náročné, můžete cvičit dámský klik s tím, že při něm klečíte na kolenou a váha tak nespočívá zcela na rukou. Při klesání k zemi se snažte držet lokty podél těla a záda mějte rovná. Toto je výborný cvik proti pokleslým prsům. Cvičte ho ve třech sériích po 12 opakováních. Série můžete cvičit za sebou, nebo si cvičení rozložit během dne.

Pravidelné masáže

Každodenní masáž prsou pomáhá k jejich zvětšení, ale zvyšuje i pevnost pokožky. Je to z toho důvodu, že se masáží zlepšuje krevní oběh a tkáně v prsou se více roztáhnou. K masáži používejte přírodní oleje jako mandlový nebo olivový olej. Nalijte si olej na dlaně a nechte ho chvíli prohřát, poté dlaně položte na prsa a provádějte krouživé pohyby od středu k okrajům.

Fotografie: Freepik

Masáž provádějte ráno i večer, přičemž byste měly provést 100 až 300 krouživých pohybů během jedné masáže. Viditelné pozitivní výsledky zaznamenáte už po prvním měsíci pravidelného opakování. Pokud budete ve cvičení a posilování prsních svalů důsledné, první výsledky zaznamenáte opravdu velmi brzy. Cvičení vám však zabere jen pár minut denně a můžete ho provést při koukání na televizi, takže vás ani nijak časově nezatíží.

Zdroj: Emedihealth