Zbavit se nebezpečných parazitů ve střevech lze i pomocí potravin. Snadnější to už nemůže být

Fotografie: Depositphotos

Střeva by si měl každý udržovat v dobré kondici, protože pokud nejsou v pořádku, necítí se ani daný člověk dobře. Naštěstí existují určité potraviny, které pomáhají střeva čistit.

Až příště půjdete do lékárny nebo uvidíte reklamy na různé doplňky stravy, vzpomeňte si na to, že některé léky není potřeba brát, když můžete místo nich jíst zdravé potraviny, jež fungují téměř totožně. Lidé si zvykli až moc na to, že pokud je něco trápí, jednoduše si vezmou prášek a mají vše vyřešeno, potvrzuje doktorka Debra Rose Wilson.

Léky a vedlejší účinky

Většina lékařů vám předepíše prášky, pokud se zjistí, že máte ve střevech parazity. Ty jsou sice v mnoha případech velmi potřebné a ze začátku působí, ale později se může stát, že budete mít vedlejší účinky, a tak vám lékař předepíše další léky, které budou mít opět vedlejší účinky. Tímto způsobem se dostanete do začarovaného kruhu, z něhož se můžete dostat ven pouze zdravým životním stylem a tím, že o sebe začnete více dbát.

Mrkev je levnou a zdravou surovinou

Malým dětem se velice často podává mrkev a mnoho dospělých lidí na tuto zeleninu zapomíná. V případě, že začnete jíst více mrkve, se můžete zbavit střevních parazitů. Je doporučováno sníst 2 mrkve každé ráno ještě předtím, než si dáte jakékoliv jiné jídlo. Když si dáte 2 mrkve na prázdný žaludek, máte větší jistotu, že se zbavíte nebezpečných parazitů.

Čerstvá šťáva ze zeleniny

V dnešní době si lidé zvykli nejen na prášky, ale také na robotické pomocníky a chytrou domácnost, což jim umožňuje více lenivět. Jestliže byste se ale chtěli zbavit střevních parazitů, vyzkoušejte čerstvou šťávu ze zeleniny, se kterou vám pomůže například smoothie maker nebo jiný robotický přístroj, jenž odvede většinu práce za vás.

Fotografie: Pixabay

Olivový olej vás zbaví všech parazitů

V kuchyni naleznete pravděpodobně hlavně slunečnicový olej, ale mnoho lidí si pořizuje i olivový, který není ideální pouze do salátů, ale také na střeva. Dokáže totiž zabít veškeré červy za krátkou dobu, což je skvělou zprávou pro všechny, koho trápí střevní paraziti. Abyste si nemuseli dopřávat samotný olivový olej, smíchejte si lístky oregana s malým množstvím oleje a trochou medu. Tuto směs si dopřávejte ráno i večer přibližně 1 měsíc.

Česnek je přírodní antibiotikum

Jelikož je česnek skvělým pomocníkem nejen v kuchyni, ale také v oblasti lidského zdraví, měli byste si ho dávat vždy, když to bude možné. Paraziti ve střevech česnek nemají rádi a pokud smícháte pár stroužků česneku se sezamovým olejem, uvidíte, že vaše střeva budou zase v pořádku. Sezamový olej s česnekem si dávejte ráno a večer po dobu jednoho měsíce.

Zdroj: Healthline