Povislá prsa trápí řadu žen zbytečně. Existují cvičení, která vám pomohou vrátit jejich původní pevnost

Fotografie: Depositphotos

Každá žena touží mít krásná, kulatá a pevná prsa. Jenže s přibývajícím věkem je tomu jinak. Zkuste několik cviků, které vám pomohou.

Ať už máte po porodu, kojení nebo vám přibývá věk, vaše prsa již nemusí být taková, jaká byla. Nehledě na to, že s věkem klesá kolagen v těle podporující pevnost a pružnost pokožky. Stále to ale nemusíte vzdávat a trápit se povislými ňadry. Existuje mnoho účinných cviků, které mohou při pravidelném cvičení zpevnit svaly, a tím vaše prsa budou vypadat kulatější a hlavně pevnější. 

Cvik zvaný most

Zřejmě si ho pamatujete z dětství, cvičil se v tělocviku a mnoho lidí ho nemělo rádo. Tušili jste, že se k němu ještě někdy dostanete a že se s ním budete zkrášlovat? Jedná se o pózu, která pomáhá protáhnout břicho, hrudník a žaludek. Lehněte si na záda a pokrčte kolena, chodidla musíte mít pevně na podlaze. Nyní dejte dlaně na zem do úrovně spánků. Mějte pevné ruce a zvedněte se, aby vaše tělo vytvořilo takzvaný most. 

Spojení rukou a křížení nohou

Cvik, který se zaměřuje na ohebnost v ramenou, lymfatický systém v podpaží i prsou. Navíc se tímto jednoduchým způsobem můžete zbavit tuku v podpaží. Posaďte se na podlahu, narovnejte záda a překřižte kolena tak, aby chodidla byla umístěná na úrovni hýždí. Zůstaňte v poloze a zvedněte levou ruku a položte ji za krk mezi lopatky. Dále pomocí druhé ruky spojte obě ruce.    

Cvik ve tvaru trojúhelníku

Pozice je zaměřená především na posílení hrudníku a páteře. Postavte se zpříma a zadívejte se na jeden bod, to vám pomůže udržet rovnováhu. Rozkročte nohy, alespoň 80 centimetrů od sebe, nejlépe na jeden metr. Ujistěte se, že vaše pravá noha je natočená před vás a levá noha je natočená na bok. Nyní se budete ohýbat. Levou rukou se dotkněte levého kotníku a pravou ruku namiřte ke stropu. Hlavu s páteří držte rovně. 

Cvik z jógy zvaný bojovník

Jedná se o efektivní a navíc i uklidňující cvik, který možná znáte z jógy. Je jednoduchý, ale stále si hlídejte narovnaná záda a vzpřímenou hlavu. Postavte se vzpřímeně a vykročte levou nohou vpřed. A to tolik, aby byla pravá noha natažená a koleno mírně nad zemí. Na levou nohu si nesedejte, musí být ohnutá na 90°. Nyní zvedněte ruce nad hlavu a zhluboka dýchejte. Poté vyměňte nohy.     

Fotografie: Unsplash

Jednoduchá poloha kobry

Tento cvik je ideální pro zpevnění hrudníku, pro podporu držení těla, protažení plic, ale také břišních svalů. Stačí, když si lehnete na břicho, nárty mějte položené na podlaze a dlaně umístěte do úrovně hrudního koše a pomalu zvedejte hlavu, hrudník i mírně břicho. Možná ucítíte pnutí v zádech, to je v pořádku. Vydržte pár vteřin a vraťte se zpět dolů. Cvik opakujte ještě pětkrát. 

Rotace vleže na zádech

Ideální cvik na protažení hrudníku, břicha, ale také pánve. Stačí si lehnout na záda, mírně pokrčit pravou nohu, na kterou umístíte chodidlo levé nohy. Nyní se natočte tak, abyste levé koleno umístili na pravou stranu na podlahu. Pozor ale na lopatky, ty budou ležet nehnutě. Hlava je natočená na levou stranu. Levou ruku umístěte na bok hýždí a pravou ruku položte vedle sebe, aby s tělem tvořila pravý úhel. 

cviky-bricho
Fotografie: Unsplash

Rybí poloha s mírnou náročností

Tato pozice je ideální pro střed těla a prsní svaly. Lehněte si na podložku na záda a zasuňte ruce pod hýždě dlaněmi dolů. Nyní zvedněte hlavu a zakloňte ji. Zároveň zvedněte ramena. Stabilitu a výdrž držení ramen zajistí zakloněná hlava opřená o podlahu. Je také důležité, abyste zvedli nohy. Ucítíte tlak v břiše, chvíli vydržte a narovnejte se. Poté cvik opakujte.

Prohýbání pro pružné

Cvik se zaměřením na hrudník a plíce, ale také břišní svalstvo a páteř. Sedněte si na podložku na chodidla a kolena mějte rozevřená na úroveň boků. Nyní se pomocí pravé dlaně chyťte pravého chodidla a to stejné opakujte i s levou rukou a levým chodidlem. Pokud vám tento cvik kvůli stabilitě dělá potíže, zkuste se ještě v sedě na nohou chytit dlaněmi za chodidla a až poté se prohnout. V této pozici zůstaňte 30 sekund a následně se vraťte, opakujte ještě několikrát. 

Fotografie: Unsplash

Luk, cvik pro ohebné

Tento cvik je převážně pro ženy, které mají v pořádku záda, a především plotýnky. Jestliže ne, raději cvik nezkoušejte. Ovšem pokud se ho naučíte, nebudete litovat, protože eliminuje veškeré bolesti zad. Lehněte si na břicho a nohy dejte k sobě, pokrčte je v kolenou a poté zvedněte přední část těla a chyťte se za chodidla. Jakmile se chytíte, tělo bude tvořit luk nebo tvar trojúhelníku. Chvíli držte a poté se vraťte do pozice vleže.

Zdroj: Healthline