Překvapivě učinné cviky na hubnutí silných stehen. Vyzkoušejte je již dnes z pohodlí domova

Fotografie: Depositphotos

Mnoho žen není spokojeno se svou postavou. Trápí je tuky navíc a mají problémové partie. Jednou z těchto partií jsou i stehna, na jejichž hubnutí existují účinné cviky.

Stehna patří mezi často řešenou část těla, se kterou jsou ženy nespokojené. Ve většině případů se navíc ještě jedná o vnitřní stehna. Pokud má žena na vnitřních stehnech větší množství tuku, vypadá to nevzhledně. Na tuto problematickou část pomáhá hlavně zdravá strava a pravidelné cvičení. Existuje mnoho cviků, díky kterým si stehna krásně vytvarujete a zhubnete.

Angličáky procvičí celé tělo

Angličák je skvělý cvik, při němž cvičíte s celým tělem. Navíc zapojujete všechny svaly v těle a jsou také dobré pro budování svalů a kondičky. Aby byl cvik účinný, je potřeba ho provádět 10x až 20x. Začněte tak, že uděláte dřep a dlaněmi se budete dotýkat země. Poté poskočte nohama dozadu a dostanete se do prkna. Nohy vraťte zpět do dřepu a postavte se. Takto cvik znovu opakujte.

Fotografie: Pixabay

Výpad křížem pomáhá s tukem na stehnech

U tohoto cviku se vše zaměřuje hlavně na vnitřní stranu stehen. Pomáhá také se zpevněním boků a zlepšuje celkové držení těla. Cvičení začínejte tak, že si stoupnete rovně a levou nohu přesunete dozadu a doprava. Vaše stehna se zkříží a v ten moment pokrčte obě kolena. Levou nohu natahujte dozadu a pravé koleno pokrčte. Poté se opět vraťte do vzpřímeného postoje a udělejte ten samý cvik, jen vystřídejte nohy. S každou nohou tento cvik zopakujte 12x až 15x.

Zanožování pomáhá na hýžďové svaly

Začněte tak, že se na zemi dostanete na všechny čtyři. Ruce byste měli mít přímo pod rameny. Záda musí být rovná a rovnoběžná s podlahou, abyste si je neničili. Následně zvedněte jednu nohu patou nahoru ke stropu. Takto držte nohu několik sekund a poté ji vraťte do výchozí pozice. To samé opakujte i s druhou nohou. Tyto cviky jsou velmi účinné hlavně na hýždě, ale i na stehna. Cvik opakujte 10x až 15x s každou nohou.

Fotografie: Pixabay

Sumo dřep s výskokem

Sumo dřep s výskokem trochu připomíná žabí skoky. Nejedná se o jednoduchý pohyb, protože je vcelku fyzicky náročný. U tohoto cvičení zapojíte většinu svalů na nohou a hýždích. Sumo dřepy s výskokem jsou vhodné hlavně na spalování přebytečného tuku. Díky tomu budou vaše vnitřní stehna hezčí a pevnější. Začněte tak, že si rovně stoupnete na zem. Nohy byste měli mít ve stejné šířce jako ramena. Nyní si dřepněte téměř až na zem a natáhněte ruce před sebe. V této pozici vydržte asi dvě sekundy a poté vyskočte nahoru. Cvik opakujte alespoň 10x.

Fotografie: Pixabay

Skákání panáka efektivně spaluje tuky

Skákání panáka není přímo o hře pro děti, ale jde o cvik, při kterém spalujete tuky. Dívky, jež chodily na aerobic, mohou tento cvik znát jako jumping jack. Je to velice jednoduchý cvik. Využívá se i při vojenském výcviku nebo u amerických IT jako zahřívací cvičení. Stoupněte si rovně na zem a vyskočte. Během skoku zvedněte ruce nad hlavu a nohy roztáhněte od sebe. Cvik provádějte 5x.

Zvedání nohou při ležení na zemi

Toto cvičení, jež je určené na stehna, znají téměř všichni. Cvik není náročný, ale je účinný. Výhodou tohoto cvičení je to, že se zaměřuje nejen na vnitřní stehna, ale také na vnější stehna a šikmé svaly. Dejte si na zem podložku a lehněte si na jednu stranu těla. Opřete si hlavu a krk o spodní paži. Pomalu zvedněte obě nohy nahoru. Nohy by měly zůstat složené u sebe. Vydržte s nohama kousek od země alespoň 2 sekundy. Poté se vraťte do výchozí polohy. Zvedání nohou proveďte nejméně 15x pro každou stranu.

Zdroj: WomensHealthMag