Chyby, které už od rána likvidují snahy o hubnutí. Lidé si mnohdy neví rady

Fotografie: Depositphotos

Pokud se právě pokoušíte o shození nějakých těch kil navíc, podívejte se, jestli neděláte tyto chyby. Jsou to drobnosti, které mohou podkopat vaši motivaci, a myslet byste na ně měli už od rána.

V procesu hubnutí je velmi důležitá motivace. Proto je dobré nestanovovat si nerealistické cíle. Spíše se soustředit na drobnosti, které nám mohou v hubnutí velmi pomoci, ale přitom nás jejich zavedení do praxe nebude výrazně omezovat. A ráno je nejdůležitější, protože od něj se odvíjí celý zbytek dne. Zkuste se tedy některých věcí vyvarovat a jiné naopak do svého režimu přidejte, radí lékařka Katherine Marengo.

Špatný spánkový režim

Jak bude vypadat náš den, často závisí na tom, jak se vyspíme. Dostatek spánku a pravidelný režim výrazně ovlivňují procesy v našem těle. Ideální je spát tak akorát. Každý má svou optimální délku spánku a jistě ji znáte i u sebe. Zkuste přestat odkládat ranní vyzvánění budíku a vstát hned. Budete tak mít dostatek času na snídani.

Kontrolování telefonu

Patříte k těm, kteří ještě nerozlepili oko a už mžourají do telefonu? Přestaňte to dělat. Nic vám neuteče, naopak e-maily, fotky a zprávy vás rozptýlí a uberou vám čas na zdravou ranní rutinu. Pokud se potřebujete ještě chvíli v posteli protáhnout, soustřeďte se sami na sebe. Rozdýchejte se a snažte se pozitivně naladit na celý den a motivovat se do hubnutí.

Zvažte zvážení hned po ránu

Často se při hubnutí doporučuje, abyste váhu neustále nekontrolovali, protože to může být stresující. Někoho to však může opravdu pozitivně motivovat. Sami se rozhodněte, co je pro vás lepší. Pokud se však vážit chcete, pak to dělejte ráno. I drobný úbytek váhy vám zvedne náladu a snáze se vám budou dělat zdravá rozhodnutí.

Fotografie: Freepik

Vynecháváte pití

Ještě než se pustíte do snídaně, měli byste vypít sklenici vody. Můžete ji dochutit citronovou šťávou. Voda vás osvěží, zaplní prázdný žaludek a nastartuje trávení. Pravděpodobně vám také nedovolí se u snídaně přejídat. Snídaně sama by pak neměla obsahovat velké množství sacharidů. Zvyšují totiž chuť k jídlu a vy se pak můžete přejídat i po zbytek dne.

Meditace a protažení

Je jasné, že pokud spěcháte do práce, nemůžete se hned ráno hodinu věnovat jen sami sobě. Zkuste si však vyhradit alespoň desetiminutovku. Pusťte si relaxační hudbu, pravidelně dýchejte a uvolňujte se. Poté si strečinkem protáhněte hlavní svaly těla. Tato praxe vám bude pomáhat snižovat krevní tlak i hladinu kortizolu a dodá vám energii potřebnou pro zvládnutí zbytku dne. To se odrazí i na lehčím hubnutí.

Zdroj: Healthline