Pravidlo jedné hodiny. Netradiční způsob hubnutí, který vás bude bavit

Fotografie: Depositphotos

Hubnutí není jednoduchá záležitost a mnoho lidí se pokouší zhubnout na optimální hmotnost celý život. Vyzkoušejte pravidlo hodinové chůze, které opravdu pomáhá.

Pravidelná chůze – je-li správně praktikována – vám může pomoci, snažíte-li se neúspěšně zhubnout. Některé zdroje tvrdí, že k tomuto cíli stačí ujít denně deset tisíc kroků, pravdou však je, že kromě délky trasy, kterou ujdete, záleží také relativně hodně na tom, jakým tempem a v jakém terénu se pohybujete, jelikož pravidelným sportováním se zpravidla zlepšuje vaše kondice a tělo tedy vyžaduje zvyšování náročnosti. Optimální způsob, jak chůzí zhubnout, je dodržovat pravidlo jedné hodiny.

Fotografie: Freepik

Pravidlo jedné hodiny a jeho aplikace v praxi

Pravidlo jedné hodiny v podstatě spočívá v dodržování pravidelné tělesné aktivity po vymezený čas. Touto aktivitou je klasická chůze, která ovšem musí vždy trvat zmíněnou hodinu – není dobré výkon ani zkracovat, ani prodlužovat. Pokud budete mít zpočátku problém se svižnou chůzí (zejména ve druhé polovině cvičení), není to problém, důležité je opravdu dodržet celou hodinu pohybu.

Zvyšujte postupně tempo

Vyberte si trasu, kterou budete pravidelně chodit – ideální je taková, která se dá poměrně dobře opakovat v kolech, jelikož budete postupně navyšovat tempo a předpokládá se, že ji budete muset prodlužovat – abyste nemuseli zastavovat. Ideální je vyjít na trénink do parku, kde nehrozí, že zůstanete stát kvůli dopravě. Zpočátku se snažte dodržovat alespoň tempo, kterým se běžně pohybujete po městě – když jdete do práce nebo na nějakou schůzku. Postupně pak můžete tempo zvyšovat, bude-li vám to příjemné. Není nutné, abyste se hned první den zadýchali nebo zcela zničili, chůze by měla být pohodlná.

Fotografie: Freepik

Zpříjemněte si chůzi poslechem

Obdobně jako běžci, i chodci potřebují doplňovat tekutiny, proto si ke cvičení s sebou vždy berte láhev s vodou. Důležité je také správné klidné hluboké dýchání (doporučuje se 3sekundový nádech nosem a pak 5sekundový výdech pusou). Abyste dodrželi potřebné tempo, klidně si nasaďte sluchátka a poslouchejte hudbu. Ta vám může pomoci také tempo postupně zvyšovat – volba vhodného hudebního žánru vás naladí k lepším výkonům a zároveň uvolní. Kromě hudby můžete také poslouchat nahrávky mluveného slova – nebudete pak tolik vnímat námahu, jelikož si zaměstnáte mozek.

Zdroj: WebMD