Herečka Monica Bellucci prozradila tajemství, jak si udržuje svou krásu

Fotografie: Shutterstock

Herečka se stala známou hlavně díky roli egyptské královny Kleopatry ve filmu Asterix a Obelix z roku 2002. Italská žena se narodila v Chita di Castello. I dnes, v 55 letech, je jednou z nejvíce sexy žen na světě. Jejímu šarmu je těžké odolat.

Každý si musí uvědomit, že mládí není věčné

Monica brzy pochopila, že fyzická přitažlivost a krása není věčná, takže je důležité udržovat se v dobré kondici hlavně zdravou stravou a pravidelným cvičením. Je toho názoru, že žena by se měla své pleti věnovat od 25 let, kdy se začínají objevovat první menší vrásky.

Mladé ženy by měly používat kosmetiku vhodnou pro jejich typ pleti, hlavně tedy denní a noční krém. Důležité je také pečovat o oční okolí. Sama Monica je fanynkou přírodních rostlinných olejů a přiznala se, že je používá na večerní odličování místo micelární vody. Nejčastěji používá ořechový olej nebo oleje ze sezamových nebo slunečnicových semen, které nevysušují pokožku.

Svůj den začíná studenou sprchou

Ač to pro mnohé z nás bude znít mrazivě, Monica svoje ráno začíná vždy studenou sprchou, která nastartuje její tělo a hraje velkou roli v péči o její vzhled. Střídám studené a teplé vody si totiž rozhýbete lymfatický systém a posílíte krevní oběh. Studená voda také chrání před křečovými žílami a neutralizuje stres. Co se týče vlasů, studená voda je udrží zdravé a lesklé a pokožka celého těla se stane pružnější.

Také denně vypije velké množství vody – po celý den si dopřává několik velkých sklenic a v kabelce nosí také vodu v rozprašovači, který použije v případě osvěžení obličeje.

Herečka má také skvělou postavu. Není to ale tím, že by denně cvičila v posilovně. Dává přednost spíše aktivnímu životu venku v přírodě. Nejen že může své tělo trénovat a posilovat, zároveň si vyčistí i mysl. Jejími oblíbenými sporty je tak plavání a jóga.

Fotografie: Freepik

V jejím jídelníčku najdete snad všechny potraviny. Ničemu se záměrně nevyhýbá a s radostí si dá kousek čokoládového dortu, aniž by měla výčitky. Monika přiznává, že nikdy nebyla příznivcem drastickým diet. Pokud chce shodit nějaké kilo, hubne jako pravý Ital – prostě na chvíli vysadí tolik oblíbené těstoviny.

Snídani považuje za nejdůležitější jídlo dne, které nastartuje metabolismus, který pak rychle zpracovává další jídla během dne. Vyhýbá se rychlému občerstvení, protože je přesvědčená o tom, že právě tyto stravovací návyky jsou hlavními faktory pro nadváhu.  Její rada tedy zní: dobře jíst, dobře pít, hodně se smát a mít dobrý sex.