Klíč japonských žen k věčně krásné pokožce. Většina žen se tohoto pokladu po vaření rýže zbavuje

Fotografie: Depositphotos

Čas od času si asi každý uvaří rýži a vodu z ní vylije do odpadu. Pokud byste ale tušili, že se jedná o naprostý zázrak, pravděpodobně byste si tuto tekutinu uchovali. 

Většina žen i mužů má doma mnoho kosmetických přípravků, aby udrželi svou pokožku i vlasy ve skvělém stavu. Pokud byste ale chtěli najít domácí zázraky, za které nemusíte utrácet velké finanční částky, možná vás překvapí, že právě rýžovou vodu lze využít mnoha způsoby.

Rýžová voda pro krásu

Jestliže jste si mysleli, že voda z uvařené rýže patří pouze do odpadu, pravděpodobně jste se dlouho mýlili. Tuto zázračnou tekutinu totiž můžete používat i v případě, že chcete mít krásné vlasy. V této vodě je hodně vitamínů B1, C a E, které jsou skvělé pro pokožku, jelikož ji tonizují a zjemňují, říká lékařka Cynthia Cobb.

Oprava poškozených vlasů

Pokud máte poškozené vlasy a zkoušíte mnoho různých přípravků, které by vám je mohly zachránit, neutrácejte za ně zbytečně peníze. Jednoduše použijte vodu z uvařené rýže, jež zlepší elasticitu vlasů, opraví poškozené vlasy a ochrání je před vnějšími vlivy. Rýžovou vodu naneste na vlasy ihned po umytí šamponem, nechte ji působit asi 10 minut a poté vlasy opláchněte čistou vodou.

Léčba pokožky od kožních nemocí

V dnešní době je opravdu velké množství lidí, kteří trpí na různé kožní onemocnění – nejčastěji se jedná o ekzémy nebo atopickou dermatitidu. Většina lidí si kupuje v lékárně speciální přípravky, jež s tímto problémem pomáhají, ale využít můžete také rýžovou vodu. Tu naneste minimálně dvakrát denně na postižené místo.

Fotografie: Pixabay

Až budete trávit venku hodně času na sluníčku, nezapomeňte se namazat opalovacím krémem s potřebným SPF. Pokud na to zapomenete, s velikou pravděpodobností se hodně spálíte. Na tyto spáleniny však můžete používat rýžovou vodu. Trochu jí nalijte na vatové tamponky a naneste na popálená místa.

Konzumace rýžové vody

Nebojte se a občas si dopřejte nejen samotnou rýži, ale také vodu z ní. Má totiž hodně zdravotních výhod a mezi ně patří například obsah 8 esenciálních aminokyselin. Tyto esenciální aminokyseliny pomáhají zlepšit kardiovaskulární funkci těla a regenerovat tkáň. Také je vhodná pro všechny, které trápí zácpa nebo průjem, jelikož obsahuje hodně vlákniny. Vláknina podporuje pohyb střev a dodává do nich potřebné bakterie.

Občas si každý člověk zažije nepříjemné horečky, ale než sáhnete po prášku, abyste teplotu snížili, vyzkoušejte rýžovou vodu. Ta totiž působí proti horečce a do těla dodává živiny. V případě, že si začnete rýžovou vodu dopřávat pravidelně, můžete předejít rakovině tlustého střeva nebo jiného orgánu trávicího traktu. Rýžovou vodu můžete uchovávat v lednici maximálně 4 dny.

Zdroj: Healthline