Podráždění v intimní oblasti po holení má jednoduché řešení

Fotografie: Freepik

Mnoho žen i mužů se pravidelně zbavuje chloupků v intimní oblasti. Je to nejen vyžadováno společností, ale je to také mnohem příjemnější, co se týče samotné hygieny. Je to považováno za známku péče o sebe. Také je na to kladen důraz ohledně sexu, protože každý chce být dokonale připravený.

Důvodů k podráždění může být několik, víte o nich?

Jak se vůbec s podrážděním a zarudnutím pokožky vypořádat? Možná děláte více chyb, ale vůbec o nich nevíte. Prvním důvodem může být špatná žiletka, strojek na holení nebo celkově špinavé nebo tupé břity. I holicí strojek může být nekvalitní. Pokud je vás v rodině více, a všichni se holíte jedním strojkem, také si zaděláváte na problém.

V oblasti bikin je pokožky nejcitlivější. Nejen holení intimních partií, ale příčinou může být také:

  • špatné spodní prádlo, které je vyrobené ze syntetických nebo nekvalitních materiálů
  • časté holení, pokožka se nestihne zahojit
  • špatně zvolené speciální pěny nebo gely na holení

Někdo intimní kosmetiku nepoužívá, další se bez ní nemůže obejít. Pokud spěcháte, dejte si pozor, jak kvalitně se holíte. Při spěchu se to nemusí vyplatit a vaše pokožka bude působit nevzhledně. Pozor si musí dát ženy hlavně v letním období, protože se často nosí sukně, šaty nebo krátké šortky. Jizvičky vzniklé špatným holením budou odrazovat od pohledu na jinak pěkné nohy.

Holení v intimních partiích má svá pravidla postupu

Odstraňování chloupků probíhá hlavně tím nejdostupnějším prostředkem, a tím je žiletka. Podráždění po holení touto metodou není neobvyklé a setká se s ním spousta žen. Oblast bikin je na holení velmi citlivá, může se objevit zčervenání kůže, velké červené skvrny. Intimní partie pak člověka dráždí a pálí a nutí ke škrábání, což podráždění ještě zhoršuje. Oblékání spodního prádla nebo dokonce vyprazdňování může být pro člověka nepříjemné. V letním období se k tomu navíc přidá větší míra pocení a problém je na světě.

Jak se tedy správně starat o oblast bikin, abyste se cítila v pohodlí a mohla se na koupališti svléknout do plavek? Musíte dodržovat určitý postup, se kterým získáte dobře oholenou pokožku a zároveň se budete cítit svěží.

Stejně jako u holení vousů u mužů je důležité si před holením dobře umýt ruce. Žiletku či jiný přístroj na odstranění chloupků mějte také čistý a pravidelně v něm měňte břity. Náčiní používejte pouze pro svou osobní potřebu, každý člen rodiny by měl mít svoje nástroje zvlášť.

Chloupky si napařte v horké vodě, budou se snadněji holit. Oholte se jemnými a přesnými pohyby. Důležité je nepoužívat k holení výrobky s obsahem alkoholu, zvlášť pokud je vaše pokožka citlivá.

Nikdy nepoužívejte na intimní partie žínku, protože tím ohanbí ještě více podráždíte. Po oholení místa zvlhčete krémem nebo balzámem, který je určený speciálně pro intimní partie. Holte se nejlépe večer, protože přes noc bude mít pokožka čas se zotavit.

Jak správně vybrat vhodný produkt pro intimní hygienu?

K odstranění chloupků budete potřebovat holicí gel nebo pěnu. Pro některé bude potřeba ještě speciální zvlhčovač, stačit vám může ale jen voda. Jaké vlastnosti by měl produkt mít?

  • Zničit škodlivé bakterie, zároveň udržet prospěšnou mikroflóru
  • Udržet hladinu hormonální rovnováhy látek v intimní oblasti
  • Neměl by obsahovat agresivní látky,
  • Měl by mít známku hypoalergenity
  • Žádná silná vůně ani jasná barva přípravku

Jestli už se podráždění objevilo, společně se zarudnutím nebo svěděním, ulevit si můžete pomocí těchto surovin a produktů. Nejlepším řešením je zakysaná smetana nebo kefír. Z bylinek můžete použít odvar z heřmánku, máty nebo kopřivy. Pokud doma pěstujete aloe, využijte její šťávu z listů. Pomoci může i dětský zásyp.

Jestli chcete podráždění předejít, naučte se o svou pokožku pečovat. Jak se říká, pro krásu se sice musí občas trochu trpět, v intimní oblasti to ale neplatí.