Revoluční způsob hubnutí, u kterého není nutné absolvovat žádnou drastickou dietu

Fotografie: Freepik

Za pomocí jednoho konkrétního hormonu a jeho úpravy dokážete efektivně zhubnout během několika týdnů. Zjistěte, o jaký hormon se jedná.

S obezitou bojuje velká část lidské populace na celém světě. Pokud i vy potřebujete redukovat svou váhu a dostat se blíž ke své vysněné postavě i fyzickému zdraví, pak vás určitě potěší tahle nová informace. S ní totiž dokážete zhubnout velmi účinně.

Obezita je problém dnešní doby

Dnešní online a moderní doba nám nedává moc příležitostí ke sportovní aktivitě a celkovému aktivnímu stylu života. Proto se velká část lidské populace musí poprat se svou vlastní obezitou. S nadměrnou tělesnou vahou se pak lidé musí poprat i s dalšími nepříjemnými riziky a problémy. Mezi ty nejčastější zdravotní problémy při obezitě patří:

  • deprese
  • průjem
  • hypertenze
  • pálení žáhy
  • zvýšená hladina cukru v krvi
Fotografie: Freepik

Lékaři se snaží najít lék na obezitu už celé roky

Jelikož je obezita opravdovou těžkou nemocí, lékaři a vědci se již roky snaží najít ten správný lék, který dokáže regulovat tělesnou váhu. Při dnešní hektické době totiž jen málokdo dokáže najít pravidelný čas na sportovní aktivitu a zdravý životní styl, díky kterému by se jejich váha redukovala sama.

Teď však lékaři konečně našli skutečný lék, se kterým se dá dobře bojovat proti obezitě. Jmenuje se Semaglutid. Tento lék je již schválen pro kontrolu a regulaci hladiny cukru v krvi. Vědci zjistili, že tento lék se dá využít i k léčbě obezity.

Všichni účastníci výzkumu dostali stejné množství léků v poměru své hmotnosti, avšak jen někteří z nich dostali skutečný Semaglutid, zbytek totiž aplikoval do těla placebo. Účastníci s lékem na podporu redukce váhy skutečně dokázali zhubnout, ti s placebo efektem zhubli jen ve 2,4 procentech případů.

Fotografie: Freepik

Jak funguje Semaglutid?

Semaglutid je v podstatě jeden z typů hormonů, který se po jídle zvolna uvolňuje do krve. Po jídle se člověk se Semaglutidem cítí mnohem dříve a hlavně déle sytý a sníží se také jeho pocit hladu. Díky těmto hlavním rysům hormonu se povede snížit příjem kalorií a s nimi později i tělesnou hmotnost.

Další výzkum je u hormonu Semaglutid přece jen ještě třeba. Účastníci výzkumu totiž uvádějí, že při dlouhodobém užívání tohoto léku pociťovali vedlejší účinky. Ve vedlejších účincích se objevovala nevolnost, zvracení nebo zácpa.

Zdroj: NYTimes