Tři falešné představy o hubnutí, které brání shazování kil navíc. Možná jim také věříte

Fotografie: Depositphotos

Kdo by nechtěl před plavkovou sezónou zhubnout pár kilogramů? Každý, protože léto se kvapem blíží a času na cvičení není nazbyt. Ale právě v honbě za ideální postavou lidé často podléhají zázračným radám nebo dokonce bludům. To jim vlastně ve snižování hmotnosti brání.

Krásná a štíhlá postava je snem mnoha žen a mužů. V honbě za dokonalou postavu v plavkách věří různým zázračným hubnoucím metodám nebo dokonce mýtům, které však ke kýženému výsledku nevedou. O jaké mýty jde a proč byste jim opravdu neměli věřit?

Fotografie: Freepik

Zvýšená konzumace vody pomáhá zhubnout

Více vody v organismu pomáhá zhubnout a vyplavit toxiny. To je pravda jen do určité míry, jednak není dobré začít pít větší množství vody nárazově, protože může dojít k přílišnému zavodnění organismu a vzniku otoků. Je nutné dodržovat správný pitný režim s ohledem na celkovou hmotnost a výdej při sportu nebo fyzické aktivitě. Běžný denní příjem tekutin by měl být 22 ml vody na kilogram hmotnosti, pro ženu o 66 kg to dělá asi 1,5 litru nápojů.

Pocit hladu vede k hubnutí

Je tomu přesně naopak, organismus by neměl nikdy pociťovat hlad, protože právě to vede k nárůstu hmotnosti. Tělo si totiž bude chtít udělat zásoby pro období hladu. Je nutné rozdělit porce na několik částí, aby nedocházelo k ukládání energie do tukových zásob.

Fotografie: Freepik

Za měsíc 5 i více kg dole

Zázračné diety nebo rady slibující zhubnutí o 5 a více kilogramů za měsíc? Jednoduše nepodléhejte bludům, zdravé hubnutí je o postupném snižování váhy. Odborníci nedoporučují hubnout o více než 2 kg tuku za měsíc, protože při větším shazování může jít o ztrátu tekutin nebo svalové hmoty. Při razantnějším úbytku váhy může dojít k poškození vnitřních orgánů nebo vést k následnému jo-jo efektu. Ideální je optimalizovat váhu úpravou jídelníčku a pravidelným fyzickým pohybem.

Zdroj: WebMD