Jednoduchý způsob hubnutí: Nevzhledného břišního tuku se můžete zbavit, když spíte

Fotografie: iStock

Existuje mnoho různých programů na hubnutí nebo technik, jak dosáhnout vysněné postavy. Zhubnout ale můžeme i během toho, co spíme.

Přinášíme vám pár jednoduchých triků, díky kterým bude hubnutí jednodušší, než se zdá. Vysněné postavy lze totiž dosáhnout i bez držení hladovky a hodin strávených v posilovně. Jedním ze zaručených způsobů, jak omezit příjem kalorií, je více spát. Během toho, co spíme, totiž nemůžeme jíst a proto si nedopřáváme malé, rychlé a nezdravé svačiny. Takovýchto jednoduchých triků ale existuje mnohem více. 

Podpořte svůj spánek správnými potravinami

Před spaním je dobré dopřát si jídlo, které ho podpoří. Aminokyselina, která právě spánek podporuje, se ve velkém množství nachází v mase. Není proto dobré si k večeři dát pouze zeleninový salát, naopak. Pořádný kus masa bude pro nás mít mnohem lepší účinky a požadovaných výsledků se změnou naší postavy dosáhneme rychleji. Tryptofan ale obsahují také ořechy, ryby, čočka a vejce. 

Fotografie: Pexels

Před spánkem je dobré chvíli relaxovat a dopřát si například šálek čaje. Pokud se budeme věnovat klidné aktivitě, pomůžeme tak našemu mozku navodit pocit odpočinku a potřebné relaxace. Usínat se nám tak bude mnohem snadněji a spánek bude kvalitnější. Ideálním pomocníkem je čaj heřmánkový, mátový nebo levandulový. Náš metabolismus ale může nabudit také proteinový koktejl. Díky němu tělo v noci spálí více kalorií. 

Relaxujte pomocí hlubokého dýchání 

Pokud před spaním věnujeme pár minut józe a protažení, bude jeho kvalita mnohem větší. Ideální je dopřát si cvičení, které se soustředí na dýchání a meditaci. V místnosti, kde spíme, by měl být chladnější vzduch, než v místnostech ostatních. Zima totiž zvyšuje činnost hnědého tuku v těle a tímto způsobem nenásilně hubneme. Aby byl spánek kvalitní, musí být ničím nerušený. Vhodným řešením tedy je naši ložnici zbavit nočního světla. 

Fotografie: Pexels

K přibírání na hmotnosti ale přispívá i elektronika, která se v ložnici vyskytuje. Jakmile se chystáme jít spát, je dobré naše mobilní telefony, tablety, chytré hodinky, ale i televize, nechat v jiné místnosti. Všechna tato zařízení totiž vysílají záření, které náš spánek do značné míry narušuje. Neblahý vliv na nás má i sledování televize těsně předtím, než usneme. Stejně tak bychom měli zajistit, aby do pokoje nepronikalo světlo z venku. 

Dopřejte si horkou sprchu nebo mazlení 

Noční spánek podporuje i horká koupel. Díky ní totiž uvolníme napětí v našem těle, ale i bolavé svaly. Zvýšíme tak v našem těle oxytocin a náš spánek bude nejen hlubší, ale i kvalitnější. Naopak oddálit spánek, a i podpořit tloustnutí, může čokoládu. Tu bychom si neměli dopřávat ve večerních hodinách a už vůbec ne těsně předtím, než se chystáme jít spát. Vyhnout bychom se měli také večerní sklence vína, protože obsahuje velké množství cukru. 

Fotografie: Pexels

Na první pohled se může zdát, že nám alkohol pomáhá usnout, spánek ale není kvalitní a proto nemá pro naše tělo přínosy, které požadujeme. Ideálním řešením ale je oddat se večerním radovánkám s partnerem. Tato aktivita nejen podpoří lepší spánek, ale i požadované hubnutí. Náš spánek podpoří i vhodný polštář, ideálním řešením je přímo ortopedický, aby byl v noci náš krk rovný a spánek pohodlný.

Zdroj: EatThis