Jednoduché návyky, díky kterými budete spalovat přebytečné tuky rychle a účinně

Fotografie: Freepik

Zbavit se přebytečných tuků je možné různými způsoby. Obvykle se doporučuje změna stravování a pravidelné cvičení. Obě tyto činnosti je však nutné realizovat vhodným způsobem. Zde jsou návyky, které vám pomohou se tuku zbavit.

Hubnutí je poměrně zdlouhavý proces, který přináší trvalé výsledky pouze v případě, že člověk dodržuje zásady vhodného stravování a pravidelného pohybu. Pokud vaše dosavadní jídelníček nebyl příliš vyvážený a snažili jste se držet dietu omezováním různých typů stravy bez úspěchu, můžete vyzkoušet tzv. ketózu, jež zaznamenává velmi dobré úspěchy po celém světě. Ketóza je dieta založená na výrazném snížení příjmu cukrů, což nutí tělo spalovat uložené tuky, aby získalo potřebnou energii pro běžné denní činnosti. Přestože vám zpočátku může ketóza přijít jako nesnesitelná, na její podmínky si velmi rychle zvyknete. Pomůže vám také dodržování několika důležitých návyků.

Fotografie: Freepik

Ketóza a její výhody

Při ketóze je nutné zásadně zasáhnout do stravovacích strategií člověka, jelikož většina z nás (a hlavně z těch, kteří bojují s nadváhou) má ve zvyku konzumovat jednoduché cukry, které jsou sice rychlým přísunem energie, ale nikdy je tělo nespotřebuje kompletně a ukládá je v podobě tuku. Při ketóze minimalizujete příjem jakýchkoliv cukrů a energii, kterou z nich získáváte, nahradíte přímo tukem Tímto způsobem dojde k rychlejšímu hubnutí spalováním zásob, které má. Při ketóze je dobré si vytvořit následující návyky.

Konzumace kokosového oleje

Kokosový olej je bohatý na triglyceridy, které mu pomáhají se dobře vstřebávat. Jako takový je tedy kokosový olej velmi vhodným zdrojem energie, který zajistí pocit plnosti a pomůže organismu dále zpracovávat uložené tuky.

Fotografie: Freepik

Omezení konzumace sacharidů

Denní příjem cukrů by při ketóze neměl překročit 20 g. Tímto způsobem tělo naučíte, že nepotřebuje ke svému fungování glukózu, a začne se při spalování energie zaměřovat na tuky.

Obohaťte svůj jídelníček o bílkoviny a zdravé tuky

Bílkoviny jsou důležité pro zachování a obnovu svalové hmoty, která se může spalováním tuků ztrácet. Při ketóze je tak pravidelný příjem bílkovin nezbytný. Kromě kokosového oleje je navíc dobré jídelníček rozšířit také o další rostlinné tuky (olivový olej), organické potraviny a listovou zeleninu.

Stravování měňte postupně

Pokud zavedete veškeré návyky ihned, vaše tělo bude mít pravděpodobně problémy se s náhlou změnou vyrovnat. Změnu jídelníčku tak realizujte postupným nahrazováním aktuálních návyků těmi správnými.

Zdroj: VeryWellFit