Rizika hubnutí

Léto skončilo a skončila tak i plavková sezóna. To však neznamená, že se nenajdou ženy, které chtějí začít s hubnutím právě teď na podzim a zimu. Měly byste však vědět, jaká rizika se za hubnutím mohou skrývat.

Bandáže žaludku

Pokud si chcete nechat zmenšit, podvázat žaludek, budete muset podstoupit chirurgický zákrok. V čem to spočívá, jistě víme všichni. Žaludek se tak zmenší a vy budete muset denně přijímat určitý počet potravin v předepsaných časech, aby se vám opět neroztáhl a vy se nepřecpávali. Ale pozor, rizikem můžou být všelijaké komplikace! Je znám případ, kdy žena v žaludku poté nic neudržela, protože se jí tam nic „nevešlo“. Potom jde o život.

Lze hubnout i bez hladovění, na to vždy pamatujte!

Anorexie

Pokud přestanete jíst a budete si připadat tlustá i po dni, ve kterém jste snědla pouze jednu polovinu jablka, je tady něco špatně. Ano, vy si to neuvědomíte a časem nebudete jíst vůbec nic. Pokud si toho vaše okolí všimne a bude vám chtít pomoct, nebraňte se. Oni v tuhle chvílí vědí více, než vy si uvědomujete. Proto si vsugerujte ještě za zdravého rozumu – vždycky přijmu pomoc přátel a rodiny.

Bulimie

Totéž se týká bulimie, akorát tady naopak jde o přecpávání a následné zvracení. Možná po čase ztratíte něco na váze, ale zároveň se vám budou, jako u anorexie, rozpadat nehty, vypadávat vlasy, kazit zuby a pleť. Tělo nebude mít totiž potřebné minerály.

Zdánlivě bezpečná liposukce

Nejste na cvičení ani si nechcete odpustit čokoládu na nervy? Pak možná budete chtít vylepšit svoji postavu liposukcí. Ano, je to další možnost, jak být štíhlejší, ale za jakou cenu. Bohužel i zde mohou být komplikace. Jednat se může o infekci, poranění nervů. Stát se může také to, že výsledek bude nepřirozený, kůže bude nerovnoměrná a nepravidelná.

K těm horším komplikacím pak patří například trombóza, kdy se vám krevní sraženina může dostat do plic. Pokud jde o extrémně závažný případ, může skončit smrtí.

Samozřejmě se tyto komplikace neobjeví ani u poloviny pacientů. Každého může potkat něco jiného, někdo může být naprosto bez problémů. Než se však rozhodnete pro liposukci, rozhodně se poraďte s lékařem o vašem dosavadním zdravotním stavu a nevyhledávejte neověřená centra, ve kterých se spíše objeví infekce atp.

Ale hlavně vždy pamatujte na to, že drastické hubnutí není potřeba! Když se budete cítit krásná, krásná budete. Nezáleží na tom, co si myslí okolí.

otografie publikována se svolením Ambro Photography/FreeDigitalPhotos.net