Dívka odjakživa bojovala s nadváhou. Proslavila se tím, že zhubla 61 kilo a jedla i hranolky

Fotografie: Depositphotos

Ve sportovně založené rodině to se svojí nadváhou neměla jednoduché. Definitivně začít hubnout se rozhodla poté, co navštívila taneční zábavu.

Celou svou cestu za hubnutím zveřejňovala na sociálních sítích. Za rok a půl se jí podařilo zhubnout 61 kg. Musela podstoupit i plastiku povislé kůže, ale už by neměnila. Nový a zdravý životní styl jí maximálně vyhovuje. Konečně našla způsob efektivního hubnutí. Stala se tak inspirací pro mnoho dívek a žen, které též bojují s kily navíc.

Vyrůstala v rodině sportovců

Alyssa Figaro neměla dokonalou postavu už odmalička. Zatímco její rodiče se angažovali ve sportovním průmyslu, a dokonce vlastnili posilovnu, Alyssa v jejich rodině vždy působila trochu nepatřičně. To jí pochopitelně mrzelo a chtěla rodičům i sobě dokázat, že zvládne zhubnout. Všechny její hubnoucí pokusy však pokaždé skončily neúspěchem.

K definitivnímu obratu a pevnému rozhodnutí došlo ve chvíli, kdy se zúčastnila jednoho tanečního večera. Při pohledu na ostatní dívky jí došlo, že se s nimi nemůže absolutně srovnávat. Její sebevědomí kleslo na bod mrazu. „Cítila jsem se jako outsider, neustále jsem se srovnávala s ostatními dívkami. Byly krásné, štíhlé a fit. Zaplavil mě stud a odešla jsem pryč,” vzpomíná na osudný den.

Změnila jídelníček a cvičila pětkrát týdně

Věděla, že je jen jediná cesta, jak to změnit. Proto si sbalila sportovní oblečení a vydala se do posilovny jejích rodičů. Hned od začátku si naordinovala cvičení pět dní v týdnu a pod dohledem zkušeného trenéra. Zvýšení fyzické aktivity však nebylo to jediné, co musela změnit. Překopala i celý svůj jídelníček.

Věděla však, že tentokrát na to musí jít jinak. Jídlo totiž milovala a přísné diety vždy nakonec porušila. Zvolila tedy méně radikální přístup. Neměla žádný konkrétní jídelníček, ale vařila jen z čerstvých a zdravých potravin, polotovarům se vyhýbala. Kalorie si nepočítala a občas si i dala své oblíbené hranolky. Pak se však zase vrátila ke zdravým potravinám. Ten pocit, že si může občas zahřešit, ji mnohem více motivoval k dodržování zdravého stravování.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Alyssa Figaro (@fitalyssafigaro)

Cesta k vysněné postavě není jednoduchá

Celková změna v přístupu se brzy začala projevovat i na vzhledu jejího těla. Za rok a půl zhubla 61 kg a dnes je z ní úplně jiná žena. Po radikálním zhubnutí však musela podstoupit ještě plastiku převislé kůže na břichu a v podpaží. V současnosti už se v posilovně nezaměřuje na hubnutí, ale na posilování svalů a udržování pěkně tvarované postavy. Její cesta ke štíhlému tělu rozhodně nebyla jednoduchá, ale nikdy by už neměnila. Stala se také inspirací pro řadu jiných žen.

Nadváha v moderní době trápí čím dál více lidí. Pohodlný životní styl, nepřeberná nabídka chutných, ale nezdravých jídel, avšak i sedavé zaměstnání a málo fyzické aktivity, to jsou známé příčiny přibírání na váze. Pokud chce být někdo v hubnutí úspěšný, musí se nejprve pevně rozhodnout a ze svých cílů neustupovat. Beze změn v těchto základních oblastech se totiž váha směrem dolů nepohne.

Zdroj: Rolloid