Účinné cviky na ploché břicho, které můžete provádět z pohodlí domova. Výsledky jsou viditelné již během prvních 2 týdnů

cviky-bricho
Fotografie: Depositphotos

Připravte se na léto během zimních měsíců. Díky těmto pěti jednoduchým cvikům dokážete shodit přebytečná kila a zploštit tak své břicho.

Pro získání plochého břicha je důležité začít pravidelně opakovat účinná cvičení a právě pět níže zmíněných pohybů tvoří tu nejvhodnější kombinaci. Pokud s nimi budete dodržovat i vyvážený jídelníček, můžete si díky nim vypracovat takzvané „břišní buchty“. Navíc začíná zimní období, což je nejlepší čas začít něco dělat, abyste mohli v létě všechny překvapit. Na nic tak nečekejte a vrhněte se na trénink, než přijdou Vánoce.

Jak spalovat tuk z podbřišku? Nový druh pneumatik

Získání plochého břicha vyžaduje disciplínu a vytrvalost. Jedná se o kombinaci zdravé výživy a fyzické aktivity, která vám umožní spalovat tuky usazené hluboko ve vašem těle. V závislosti na druhu postavy mají lidé tendenci hromadit tuk v určité oblasti těla a pokud je to u vás ta v oblasti pasu, budete to mít nejobtížnější. Naštěstí však existují řešení, která vám dokážou jednoduše pomoci. Zkuste dodržovat následující cviky a každý měsíc rozhodně uvidíte velký rozdíl.

Trochu jiné sklapovačky

Při tomto cviku, který dokáže při opakovaném provedení zvýraznit vaše břišní svaly, si jednoduše lehněte na záda s mírně zvednutou hlavou a nohama. Poté přitáhněte kolena k trupu a ruce nastavte tak, aby byly rovnoběžně s podlahou. Pohyb opakujte 15krát a poté přejděte k dalšímu.

Fotografie: Freepik

Tento pohyb tonizuje žaludek

Pro provedení tohoto cviku si musíte lehnout na záda a ruce položit za hlavu tak, aby byly dostatečně napnuté a směřovaly dlaněmi ke stropu. Nyní zvedněte levou nohu současně s pravou paží a poté pohyb opakujte s pravou nohou a levou paží. Cvik zopakujte na každé straně 15krát a nezapomeňte se před tréninkem dostatečně zahřát, abyste předešli bolestem.

Cvik pro tvrdé břicho

Výchozí pozice pro tento cvik je leh na zádech s rukama nataženýma v bok. Následně zvedněte nohy s pokrčenými koleny a pak je zase položte jednu po druhé na podlahu. Tento pohyb opakujte 15krát.

Fotografie: Freepik

Tento pohyb zeštíhluje pas

Nejprve vsedě zvedněte kolena tak, aby nohy byly rovnoběžně s podlahou. Poté natáhněte před sebe ruce a následně se pokuste trochu natáhnout nohy dopředu a zase zpět. Cvik proveďte 20krát a snažte se vyvarovat přílišné bolesti.

Ideální cvičení pro hubnutí

Vsedě spojte obě ruce za hlavou a zvedněte nohy do sedu (aby byly ve vzduchu). Dále se snažte střídavě dotýkat pravou nohou levého loktu a opačně. Cvičení opakujte 15krát na každé straně.

Zdroj: WomensHealthMag