Cviky, které hravě dokážou zatočit s břišním tukem. Již za 2 týdny uvidíte rozdíl

Fotografie: Freepik

Břišní tuk trápí mnoho lidí, nejen ženy, ale i muže. Abyste získali krásné břicho, máme pro vás několik efektivních cviků. Stále ale nezapomínejte na váš jídelníček.

Abyste za dva týdny viděli výsledek nebo alespoň nějaký pokrok, není možné pouze cvičit a jíst nezdravě a nepravidelně. Doporučujeme, abyste každý den cvičili a jedli dostatek zeleniny a ovoce. Vyvarujte se nepravidelnému obědvání, průmyslově zpracovaným potravinám a alkoholu. K tomu všemu přidejte těchto osm cviků a vaše břicho bude krásně ploché. 

Pohodlný motýlí cvik

Tento cvik není vůbec složitý. Lehněte si na záda, vložte ruce za hlavu, pokrčte kolena a roztáhněte nohy. Chodidla musí být přitisklá k sobě. Nyní dobře stáhněte břišní svaly a zvedejte hlavu. Zároveň při zvedání trupu sevřete kolena. Tento cvik opakujte desetkrát za sebou. Cvik cílí přímo na vaše břišní svaly, takže pokud necvičíte vůbec, připravte se, že vás břicho bude příští den bolet. Pokud máte silně ochablé svalstvo, cvik opakujte pouze pětkrát. 

Fotografie: Freepik

Kmitání do boku

U druhého cviku si opět lehněte na záda a mírně pokrčte kolena, ruce podél těla a hlavu držte na podlaze. Nyní začněte pomalu zvedat hlavu i lopatky společně s pravou rukou, která je natažená a chce se dotknout pravého kotníku. Pouze kmitejte k místu, nedotýkejte se ho. Poté se vraťte zpět a to stejné proveďte i s druhou rukou. Na každé straně kmitejte patnáctkrát. 

Břišní plank neboli prkno

Lehněte si na podlahu na břicho, použijte nejlépe karimatku nebo podložku na jógu, jinak vás budou tlačit lokty. Cvik začněte tím, že se zvednete na loktech a dlaně umístíte roztažené na podlahu. Někomu pomáhá, když při cviku zatne pěsti. Poté se zvedněte na špičkách prstů na nohou, aby vaše tělo tvořilo takzvané prkno. V pozici setrvejte přibližně třicet vteřin a vraťte se na podlahu. Opakujte desetkrát za sebou.   

Fotografie: Unsplash

Prsty míří k nebi

Opět si lehněte na podlahu a nasměrujte chodidla nahoru, musí tvořit úhel devadesáti stupňů. Nyní přidejte i ruce, které natáhnete nad sebe, a jejich špičky prstů budou mířit k prstům na nohou. Záda necháte na podložce, ale lopatky s krkem a hlavou se zvedají. Ideální cvik pro břišní svaly, který byste měli opakovat alespoň 15krát za sebou.   

Levý loket, pravé koleno

Lehněte si na záda a dejte dlaně za krk, spojte prsty a natáhněte nohy, které mírně zvednete nad podlahu. Nyní pokrčte levý loket a pravé koleno, snažte se, aby se oba klouby dotkly. Dále se vraťte do výchozí pozice a to stejné proveďte s pravým loktem a levým kolenem. Cvik opakujte desetkrát za sebou, posílíte tak šikmé břišní svaly i samotné břicho. 

Fotografie: Freepik

Cvik s gumou  

Lehněte si na podlahu, ruce podél těla a pokrčte nohy, které následně zvednete do úhlu 90°. Vezměte si gumu nebo nějakou pružnou textilii a umístěte ji na kolena a pevně zatáhněte k podlaze. Nezapomeňte, že nohy musí být ve stejném úhlu. Zvedejte lopatky, krční páteř a hlavu co nejblíže k nohám. Poté se vraťte do výchozí polohy. Opakujte opět patnáctkrát.  

Prkno pomocí gymnastického míče

Tento cvik chce již mírnou trénovanost. Míč položte na podložku, zvedněte se na dlaně a nohy místo na podlahu umístíte na míč. Pokud chcete, zvolte menší gymnastický míč. Cvik provádějte stejně jako u výše zmíněného prkna, jen s tím rozdílem, že budete zvedat nohy nad hýždě. Nohy střídejte a mírně s nimi kmitejte. Procvičíte a zpevníte tak nejen svaly na břiše, ale také ty hýžďové, zádové a prsní.

Fotografie: Pixabay

Rotace pomocí pánve

Opět ulehněte na podložku a roztáhněte ruce, aby tvořily pravý úhel. Dlaně se dotýkají země. Poté nohy zvedněte a natočte je na levou stranu. Zvedněte je na střed a natočte na pravou stranu. Věnujte také pozornost rukám a krční páteři, které musí zůstat stále nehybně na podlaze. Opět opakujte patnáctkrát za sebou. Cvik zpevní vaše šikmé svaly.

Zdroj: WomensHealthMag